עדיין אין הכרעה: 8 ימים בלבד נותרו לבחירות, וסקר חדש מטעם מכון מדגם שפרסמנו אמש (שני) ב"מהדורה המרכזית" לא מראה על שינוי בקרב הגושים. בהשוואה לסקר האחרון שפרסמנו ב"ועידת המשפיעים", גוש נתניהו שומר על כוחו עם 60 מנדטים וגוש מתנגדי נתניהו עדיין עם 56 מנדטים. 

הליכוד מתחזק על חשבון הציונות הדתית - ומגיע ל-32 מנדטים, יש עתיד שומרת על כוחה עם 24 מנדטים, המחנה הממלכתי בראשות גנץ מתחזק ב-2 מנדטים לעומת הסקר הקודם, ומפלגת הציונות הדתית נחלשת במנדט אחד - ויורדת ל-13 מנדטים. המפלגות החרדיות, ש"ס ויהדות התורה, נותרות ללא שינוי עם 8 ו-7 מנדטים בהתאמה. 

נתון מעניין שעולה מהסקר, הוא שמצביעי הקואליציה הנוכחית מתכוונים להגיע לקלפיות יותר ב-5% ממצביעי גוש נתניהו. לפי הנתונים, 80% מגוש מתנגדי נתניהו יצביעו בבחירות הקרובות ו-75% ממצביעי גוש נתניהו. 

בחירות 2022 - סיקור נרחב ב-N12:

המפלגות ישראל ביתנו, העבודה ומרצ עומדות על מספר שווה של 5 מנדטים, והמפלגות הערביות רע"ם וחד"ש-תע"ל עם 4 מנדטים כל אחת. מתחת לאחוז החסימה נותרות בל"ד - עם 2% מהקולות, והבית היהודי של איילת שקד עם 1.8%. מפלגת צעירים בוערים של הדר מוכתר, המפלגה הכלכלית של ירון זליכה וחופש כלכלי בראשות אביר קארה - גם הן מתחת לאחוז החסימה. 

בהתאמה לראשות הממשלה מבין כלל המדגם, ראש האופוזיציה נתניהו מוביל עם 45% לעומת ראש הממשלה הנוכחי לפיד עם 33%. בדקנו גם את התאמתו של שר הביטחון גנץ שהשיג התאמה נמוכה משל לפיד: 26% לעומת נתניהו עם 45%.  

בחירות 2022: בנימין נתניהו, איתמר בן גביר (צילום: פלאש 90)
הנתונים מתהפכים: נתניהו מתחזק - ובן גביר וסמוטריץ' נחלשים | צילום: פלאש 90

בנוסף, בסקר מבין כלל המדגם 69% אמרו כי הם מתכוונים להצביע בבחירות הקרובות. בין המגזרים עדיין קיים פער גדול בין אחוז המצביעים - במגזר היהודי 72% אמרו כי יגיעו להצביע, ובמגזר הערבי  46% מהמשיבים בלבד - עלייה קלה ב-2% מהסקר האחרון. 

מה יקרה אם איילת שקד תפרוש?

בסקר החדש בדקנו גם איך תיראה תמונת המנדטים ומפת הגושים אילו מפלגת הבית היהודי בראשות איילת שקד תפרוש ולא תתמודד בבחירות, ואלה הנתונים: המנדטים בקרב כל המפלגות נותרות ללא שינוי, וכך גם מפת הגושים - כאשר גוש נתניהו עם 60 מנדטים וגוש הקואליציה הנוכחית עם 56.


 

מזמין הסקר: חברת החדשות

עורך הסקר: מדגם ייעוץ ומחקר בראשות מנו גבע

מועד איסוף הנתונים: 24/10/2022

אוכלוסיית המחקר: מדגם מייצג של כלל האוכלוסייה בישראל בגיל 18 ומעלה

גודל המדגם ההתחלתי: 500

מספר המשיבים בפועל: 503

מספר המתבקשים להשתתף: 2,870

טעות הדגימה המרבית: 4.4%+

שיטה סטטיסטית: הסקר בוצע בשיטות סטטיסטיות מקובלות.

שיטת הדגימה: דגימת שכבות ובתוך השכבות דגימה אקראית.

אופן ביצוע הסקר: אינטרנטי + טלפוני.