שבועיים לבחירות: תקרית חריגה התרחשה אמש (שני) בהקפות שניות של חג שמחת תורה בכפר חב"ד, לאחר שראש האופוזיציה בנימין נתניהו סירב לעלות על אותה הבמה שבה עמד יו"ר עוצמה יהודית איתמר בן גביר. נתניהו דרש מהמארגנים להוריד את בן גביר מהבמה - ורק לאחר שיעשו זאת הוא יעלה במקומו.

כפי שניתן לראות בתיעוד, כמה מבין מארגני האירוע נענו לדרישתו של נתניהו - ועלו על הבמה בניסיון להוריד את בן גביר, שצעק לעברם בתגובה: "תתביישו לכם". לבסוף, בן גביר נכנע לבקשתם של המארגנים וירד מהבמה. בתיעוד נוסף, אחד המארגנים נשמע אומר: "נתניהו לא יעלה אם איתמר לא ירד". נתניהו דרש זאת בעקבות המלצתו של אחד מיועציו הקרובים, שאמר לו כי תמונה משותפת עם בן גביר תזיק לקמפיין הבחירות ועשויה לפגוע בסיכויים להקים ממשלה עם בני גנץ לאחר מכן.

בנימין נתניהו ובן גביר (עיבוד: יונתן זינדל, פלאש/90 )
מתואמים לבחירות מאחורי הקלעים, אך לא מצטלמים יחד. נתניהו ובן גביר, ארכיון | עיבוד: יונתן זינדל, פלאש/90

 

בשבוע שעבר דיווחנו ב"מהדורה המרכזית" על כך שנתניהו ובן גביר ערכו פגישה שבה סיכמו לפעול בתיאום עד הבחירות. מטרת הפגישה הייתה לתאם מהלכים תקשורתיים ולחלק את הגזרות בשטח נתניהו מעוניין למקד את בן גביר בקהל המסורתי ובקהלים שלא הצביעו בבחירות הקודמות, במקום במעוזי הליכוד. מצד אחד, הוא לא מעוניין שבן גביר ינהל קמפיין בקרב הקהל הליכודי - ומצד שני בן גביר אינו מעוניין שנתניהו ינהל קמפיין בקרב קהל הציונות הדתית.