סערה במערכת הפוליטית: בעקבות דבריו של יו"ר יהדות התורה יצחק גולדקנופף אמש (שבת) בריאיון ל"פגוש את העיתונות" שבו טען: "לא ראיתי שהמתמטיקה קידמה את המדינה בכלכלה", סערה פרצה במערכת הפוליטית. 

בריאיון גולדקנופף טען כי מגיע ליהדות התורה תיק האוצר, וכשנשאל איך תיראה ישראל אם כולם לא ילמדו מתמטיקה ואנגלית, כמו שקורה בחסידות גור, השיב: "כדי ללמוד תוכנית 'ליבה', לימודים יסודיים בבתי הספר הממלכתיים, הפכנו את המילה הזו ללימודים בבתי הספר החרדים ולכן מונעים מהם תקציבים כי הם לא לומדים מתמטיקה או אנגלית", טען גולדקנופף. "למה? 'כי בעוד 20 שנה…' אני שומע את המשפט הזה כבר 20 שנה - לא ראיתי שהמתמטיקה קידמה את המדינה בכלכלה".

"אנחנו מצוינים בהייטק ובהרבה מקומות רודפים אחרי הציבור החרדי", המשיך גולדקנופף. "קיים במדינת ישראל המון ציבור חרדי שנמצא במתמטיקה ובהייטק ותורם הרבה למדינת ישראל". כשנשאל על חישובי מתמטיקה בקשר לבחירות, על מקרה שבו לגוש נתניהו לא יהיו 61 מנדטים, אם יגרור את המדינה לבחירות נוספות או יבחר ללכת עם גנץ ואחרים, השיב: "מה לבדוק עם גנץ? איזנקוט אומר שגנץ לא יכול להקים ממשלה עם 12 מנדטים".

"אני לא חושב שיש מישהו אחר חוץ מנתניהו שיכול להקים ממשלה. במצב הנוכחי כל אחד שם (בגוש הקואליציה היוצאת) כל אחד רוצה להקים ממשלה. יש גוש ימין, גוש אחד, הוא היחיד שיכול להקים ממשלה. הכותרת היא שאנחנו הולכים עם הימין, רק הימין יכול להקים ממשלה".

בעקבות דבריו של יו"ר יהדות התורה, במערכת הפוליטית תקפו. יו"ר מפלגת העבודה, השרה מרב מיכאלי הגיבה: "יותר משגולדקנופף מחרב את העתיד של החילונים, הוא מחרב את העתיד של החרדים. חברה בלי לימודי ליבה היא חברה בלי עתיד, בלי תקווה, בלי חלום. מגיע לציבור החרדי בתי ספר ממלכתיים חרדים שיקנו להם את החופש לבחור. זאת האמת שלנו ואנחנו נלחמות עליה".

יו"ר ישראל ביתנו, שר האוצר אביגדור ליברמן הגיב גם כן: "גולדקנופף שאמר שמדינת ישראל שייכת לשני עמים - לחרדים ולכל השאר, מזלזל בשירות חיילי צה"ל ולוטש את עיניו למשרד האוצר כדי לתת קצבאות לאלו שלא עובדים ולא תורמים, על חשבון מעמד הביניים, אלו שמשרתים, עובדים ומשלמים מיסים. זה האיש שאחריו מחזרות מפלגות מכל קצוות הקשת הפוליטית".

יו"ר חופש כלכלי אביר קארה: "הוא לא ראה גולדקנופף, גולקנופף לא ראה. הוא לא שם לב לקטר ההייטק שסוחב את הכלכלה הישראלית ולא את היזמים והיצרנים הישראלים שפורצים דרך בכל תחום, במדע, במחקר וטכנולוגיה מתקדמת. הכול בזכות מתמטיקה ואנגלית! לכל ילד מגיעה הזדמנות בחיים, הממשלה הבאה חייבת חופש כלכלי!"