"לאנשים יש נטייה להתחיל דיאטות בצורה קיצונית – הבעיה? הם לא מחזיקים מעמד יותר משבוע": אריה פרמנה, השיל יותר ממחצית משקל גופו בתהליך מורכב שכלל ניתוח לקיצור קיבה, דיאטה מאוזנת ואימוני כושר מותאמים. כעת, הנער בן ה-15, אומר שהוא מקווה שהסיפור יוצא הדופן שלו, ייתן לאחרים השראה לנהל אורח חיים בריא יותר.

פרמנה הוכר בעבר בתור הילד השמן בעולם. הוא שקל בשיאו 192 ק"ג והיה אז רק בן 10. בשנת 2016, הוא התחיל את המסע שלו להיפטר מהמשקל העודף, שהוביל אותו בסופו של דבר להשיל יותר מ-107 ק"ג. לאחרונה, הוא התייחס למהפך הבלתי נתפס שלו והמליץ לאנשים שרוצים לחולל שינוי באורח חיים לעשות את זה באופן הדרגתי.

View this post on Instagram

A post shared by Official Silet Indigo (@silet_indigo)

"הרבה אנשים שאני מכיר מתחילים את הדיאטה שלהם עם שינויים קיצוניים בתפריט היומי שלהם", סיפר. "שבוע מאוחר יותר, הם אפילו יראו תוצאות, אבל ביום השמיני הם חוזרים להרגלים הישנים שלהם ואז המשקל עולה בחזרה".

פרמנה ממשיך: "אם אתם כמו שאני הייתי, ורגילים לאכול כמויות גדולות של אוכל, אז רצוי להקטין את הכמות באופן הדרגתי. לדוגמה, אם אתם אוכלים בכל ארוחה צלחת של אורז, תעברו ל-5 כפות. זה תהליך קשה בכל מקרה, אז אל תקשו על עצמכם עוד יותר".

View this post on Instagram

A post shared by Arya Permana (@aryapermanaid)

בן ה-15 שוקל כיום קצת יותר מ-82 ק"ג ומספר שהוא מסוגל לעשות דברים שהוא מעולם לא חשב שיצליח – כמו ללכת למרחקים ארוכים או לשחק עם חבריו.

"לפני שהתפרצה הקורונה, הלכתי כל יום ברגל 3 ק"מ עד לביה"ס", אמר. "חוץ מזה, אני יכול היום לשחק כדורסל עם חברים שלי במשך שעתיים ואפילו לרכב על אופנוע. בשנת 2015 אפילו לא העליתי בדעתי שזה יהיה אפשרי. היום אני מרגיש נהדר".