נשיא המדינה יצחק הרצוג נפגש היום (שלישי) עם נציגת ישראל באירוויזיון 2024, עדן גולן, והעניק לה את ברכתו לקראת התחרות שתצא לדרך בחודש הבא. 

"היו מי שהטילו ספק למה הנשיא מתערב בהופעה של מדינת ישראל מעל במת האירוויזיון. אני שב וחוזר על עמדתי: בכל זירה שישראל צריכה להיות היא תהיה!", אמר הרצוג בפגישה שנערכה בביתו. "היא חייבת להשמיע את קולה בגאון, ובמיוחד כשיש לה קול כל כך יפה. אל לנו להתבייש מלהראות את העוצמות הרוחניות והתרבותיות שלנו; ולכן, מי שיודע - יודע למה ועד כמה הייתי מעורב. אני שמח מאוד שתהיי שם על הבמה ובטוח שתופיעי נהדר כי את זמרת נהדרת, כי יש צוות נהדר וכי אנחנו מאמינים בך".

אירוויזיון 2024 – סיקור נרחב ב-N12:

הנשיא, שדירבן את תאגיד השידור הישראלי לשנות את מילות השיר כדי להשתתף בכל זאת בתחרות, הוסיף ואמר: "האמנתי מהרגע הראשון, ואני מתעקש על כך שישראל צריכה להיות נוכחת בכל זירה בעולם! יש כוחות נוראים שמנסים להדיר אותנו מכל מקום, במיוחד בעולמות הרוח והתרבות. יש לישראל עוצמות רוחניות ותרבויות אדירות, ויש לנו זמרות וזמרים נפלאים. קולה של עדן יהדד מקצה העולם ועד קצהו. אני בטוח ביכולות שלה ושמח שהיא תניף את דגל ישראל בגאווה, כי ככה צריך לעשות בכל מקום בעולם". 

עדן גולן (צילום: תאגיד השידור כאן 11)
עדן גולן, מתוך הקליפ של "הוריקן" | צילום: תאגיד השידור כאן 11

עדן שיתפה את הנשיא בהתרגשות ובתחושות לקראת האירוויזיון, וסיפרה: "יש לנו עם באמת אחד ויחיד, אני מרגישה תמיכה עצומה מכולם, וחום שנותן לי את הכוח הזה - לזוז ולהמשיך, וזה מדהים שאנחנו כמו משפחה אחת גדולה, ואנחנו פה בשביל אחד השני. אנחנו פה ונשאר פה תמיד. אני מרגישה כבוד עצום שיש לי את הזכות הזאת, לעמוד שם על הבמה עם הקול שלי, ולהראות לכולם מי אנחנו ואת העם היפה שלנו". הנשיא איחל לעדן בהצלחה ואמר: "כשאת תעלי על הבמה כולנו נהיה איתך, כל העם יהיה איתך, כל העולם היהודי, כל אוהבי ישראל, כולם יהיו איתך".

יואב צפיר, המפיק האחראי של המשלחת, שיתף על התחושות וההכנות של והודה להרצוג: "אנחנו באמת רוצים להודות לך. אנחנו כולנו יודעים איזה תלאות עברנו עם השיר השנה. זו שנה שעוד לא הייתה, ואני אישית יודע על המעורבות שלך. אני באמת חושב שהמהלך שהובלת היה מאוד נכון, כי זה מדרון חלקלק. ישראל חייבת להשתתף באירוויזיון, ואם היא לא משתתפת באירוויזיון אז לך תדע, אולי גם לא היינו באולימפיאדה, אולי גם לא היינו ביורו. באמת המון תודה לך".