לאחר הסערה שעורר בהתבטאויותיו והביקורת שספג בישראל, מנכ"ל חברת אורנג' העולמית סטפן רישאר נחת היום (חמישי) בנמל התעופה בן גוריון. רישאר הגיע לביקור בישראל, לאחר שנענה לקריאתו של ראש הממשלה בנימין נתניהו, ובכוונתו "ליישר את ההדורים" עם ישראל. "אני שמח על ההזדמנות להבהיר את מחוייבותה של קבוצת אורנג' לישראל", אמר עם נחיתתו.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

בשעות הצהריים ביקר רישאר ב-Orange Fab, חממת הסטראטאפים בתחום התקשורת שמפעילה קבוצת אורנג' בישראל. רישאר הודיע כי ייפגש עם נתניהו וגם עם הנשיא לשעבר שמעון פרס.

בתחילת השבוע הודיעה הנהלת אורנג' העולמית כי רישאר נענה להפצרותיו של ראש הממשלה להגיע לישראל. לפני כן התקשר רישאר למשנה לראש הממשלה סילבן שלום וביקש להתנצל על דבריו וגם ניסה להיפגש עם שגריר ישראל בצרפת, אולם נתניהו הנחה את אנשי משרד החוץ להשיב לו כי "את ההסברים הוא מוזמן לבוא ולתת בישראל".

"רישאר יגיע למדינה היהודית כדי לספק הבהרות לאי ההבנות שהתגלעו באחרונה, ליישר את ההדורים ובכדי לאשר מחדש את מחיבויותיה של החברה", אמר דובר מטעם ענקית התקשורת בצרפת בתחילת השבוע.

הולנד (צילום: רויטרס)
"לשמר את הקשר בין העמים" | צילום: רויטרס

"לשמר את הקשר עם ישראל"

במהלך השבוע הביע נשיא צרפת פרנסואה הולנד בפני ראש הממשלה נתניהו התנגדות תקיפה לניסיונות להחרים את ישראל. הולנד אמר את הדברים במהלך שיחה שקיים עם נתניהו ובמהלכה הביע את רצונו לשמור על הקשרים המיוחדים בין העמים.

לאחר שאמר את הדברים, רישאר זכה לכתף קרה גם מחברת פרטנר הישראלית, שם סירבו לקבל את הסבריו החוזרים. "הצהרותיו האחרונות של מנכ"ל פראנס טלקום הן לא יותר מאשר מסך עשן אשר מטרתו להטות את דעת הקהל בישראל ובעולם", אמרו בפרטנר.

"אמירותיו הפוגעניות, התנצלויותיו וניסוחיו המעורפלים והמתחמקים ממשיכים לגרום נזק עצום למותג אורנג' בישראל ופוגעים באזרחי המדינה", טענו וביקשו להדגיש כי לא התקבלה אליהם כל פניה רשמית מפראנס טלקום עד היום. "אנחנו דורשים דו-שיח ישיר עם מנכ"ל החברה הצרפתית, סטפן רישאר, אשר עד היום מתחמק מהדברות ישירה עם החברה", אמרו בפרטנר. "התנהלות התמוהה לדעתינו"