"מתחרט על הפרשנות השגויה", רישאר ונתניהו (צילום: חיים צח / לע"מ, רויטרס)
"אגיע בקרוב לישראל", רישאר ונתניהו | צילום: חיים צח / לע"מ, רויטרס

הלחץ עשה את שלו: מנכ"ל חברת אורנג' העולמית סטפן רישאר נענה לקריאתו של ראש הממשלה בנימין נתניהו ואמר אמש (ראשון) כי יבקר בישראל "בקרוב", כך דיווחה סוכנות הידיעות הצרפתית AFP.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

מהדיווח עולה כי הנהלת אורנג' העולמית פרסמה הודעה לפיה מנכ"ל החברה נענה לקריאותיו של נתניהו. מוקדם יותר היום הנחה ראש הממשלה את אנשי משרד החוץ להשיב למנכ"ל שביקש להיפגש עם שגריר ישראל בצרפת, "שאת ההסברים הוא מוזמן לבוא ולתת בישראל".

"רישאר יגיע למדינה היהודית כדי לספק הבהרות לאי ההבנות שהתגלעו באחרונה, ליישר את ההדורים ובכדי לאשר מחדש את מחיבויותיה של החברה", אמר דובר מטעם ענקית התקשורת בצרפת.

"לשמר את הקשר עם ישראל"

מוקדם יותר אתמול הביע נשיא צרפת פרנסואה הולנד בפני ראש הממשלה נתניהו התנגדות תקיפה לניסיונות להחרים את ישראל. הולנד אמר את הדברים במהלך שיחה שקיים עם נתניהו ובמהלכה הביע את רצונו לשמור על הקשרים המיוחדים בין העמים.

רישאר זכה שלשום לכתף קרה גם מחברת פרטנר הישראלית, שם סירבו לקבל את הסבריו החוזרים. "הצהרותיו האחרונות של מנכ"ל פראנס טלקום הן לא יותר מאשר מסך עשן אשר מטרתו להטות את דעת הקהל בישראל ובעולם", אמרו בפרטנר.

הולנד (צילום: רויטרס)
"לשמר הקשר עם ישראל", הולנד (ארכיון) | צילום: רויטרס

"אמירותיו הפוגעניות, התנצלויותיו וניסוחיו המעורפלים והמתחמקים ממשיכים לגרום נזק עצום למותג אורנג' בישראל ופוגעים באזרחי המדינה", טענו וביקשו להדגיש כי לא התקבלה אליהם כל פניה רשמית מפראנס טלקום עד היום. "אנחנו דורשים דו-שיח ישיר עם מנכ"ל החברה הצרפתית, סטפן רישאר, אשר עד היום מתחמק מהדברות ישירה עם החברה", אמרו בפרטנר. "התנהלות התמוהה לדעתינו".

שלשום העניק רישאר ריאיון לסוכנות הידיעות הצרפתית AFP שבו אמר כי החברה שבראשה הוא עומד "נמצאת בישראל כדי להישאר", כך כלשונו. רישאר שב והכחיש את כוונתה של אורנג' לסגת מההסכם עם פרטנר ואמר כי הוא "חש צער עמוק" על המחלוקת שהתגלעה בעקבות הדברים שאמר במהלך כנס שהתקיים במצרים.