ישראל אומרת "לא" ליוזמה הצרפתית (צילום: רויטרס)
הולנד ונתניהו, ארכיון | צילום: רויטרס

המאבק נגד החרם נמשך: נשיא צרפת פרנסואה הולנד הביע הערב (ראשון) בפני ראש הממשלה בנימין נתניהו התנגדות תקיפה לניסיונות להחרים את ישראל.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

הולנד אמר את הדברים במהלך שיחה שקיים עם נתניהו, ובמהלכה הביע את רצונו לשמור על הקשרים המיוחדים בין העמים. דבריו של הולנד באים לאחר שנתניהו דחה את מסע ההתנצלויות וההסברים של סטפן רישאר מנכ"ל ענקית התקשורת אורנג' שחזר בו מדבריו, שלפיהם אם הדבר היה תלוי בו היה מנתק את הקשר העסקי עם חברת פרטנר הישראלית.

בעקבות הסערה שהתעוררה מדבריו של המנכ"ל הצרפתי, הנחה ראש הממשלה נתניהו את אנשי משרד החוץ להשיב למנכ"ל אורנג' העולמית, שביקש להיפגש עם שגריר ישראל בצרפת, "שאת ההסברים הוא מוזמן לבוא ולתת בישראל", לשון המסר.

פרטנר: "אמירות פוגעניות"

רישאר זכה אתמול לכתף קרה גם מחברת פרטנר הישראלית, שם סירבו לקבל את הסבריו החוזרים. "הצהרותיו האחרונות של מנכ"ל פראנס טלקום הן לא יותר מאשר מסך עשן אשר מטרתו להטות את דעת הקהל בישראל ובעולם", אמרו בפרטנר.

"מתחרט על הפרשנות השגויה", רישאר ונתניהו (צילום: חיים צח / לע"מ, רויטרס)
"שיגיע לכאן", רישאר ונתניהו | צילום: חיים צח / לע"מ, רויטרס

"אמירותיו הפוגעניות, התנצלויותיו וניסוחיו המעורפלים והמתחמקים ממשיכים לגרום נזק עצום למותג אורנג' בישראל ופוגעים באזרחי המדינה", טענו וביקשו להדגיש כי לא התקבלה אליהם כל פניה רשמית מפראנס טלקום עד היום. "אנחנו דורשים דו-שיח ישיר עם מנכ"ל החברה הצרפתית, סטפן רישאר, אשר עד היום מתחמק מהדברות ישירה עם החברה", אמרו בפרטנר. "התנהלות התמוהה לדעתינו".

אתמול העניק רישאר ריאיון לסוכנות הידיעות הצרפתית AFP שבו אמר כי החברה שבראשה הוא עומד "נמצאת בישראל כדי להישאר", כך כלשונו. רישאר שב והכחיש את כוונתה של אורנג' לסגת מההסכם עם פרטנר ואמר כי הוא "חש צער עמוק" על המחלוקת שהתגלעה בעקבות הדברים שאמר במהלך כנס שהתקיים במצרים.