אין תמונה
השואה בעולם המטאל. סטראטווריוס

פוקוס - אירוע השבוע

השבוע האחרון עמד בסימן יום השואה מצד אחד, והכנות ליום העצמאות. את יום השואה ציינו בכתבה מיוחדת על העיסוק בשואה בעולם המטאל. לקראת יום העצמאות אתם מוזמנים לבחור שירים למצעד שירי תל אביב-יפו בשיתוף רשת ג', או לזכות בכרטיסים ל"רוק עצמאות". אגב יום השואה, לפי מצעד השמעות הרדיו "המוביל הארצי" - "אפר ואבק" של יהודה פוליקר הושמע 48 פעמים, 8 מהן רק ברשת ג'.

עשרים וארבע שעות – האולפן השקוף

גם ערוץ 24 התייחס ליום השואה וריכז עבורכם את מבחר השירים השקטים מהאולפן השקוף. לפני ואחרי היתה חגיגה עם קובי פרץ, ליאור נרקיס, זהבה בן, צלילי העוד, אמיר פיי גוטמן, דוד ד'אור, אלי לולאי, ארי גורלי ואילנית – וזה רק על קצה המזלג.

ועיקרן תחילה – החדשות

אמני העולם ממשיכים לסגור הופעות בישראל. השבוע היו אלה מייסי גריי, שתופיע ביום הסטודנט בירושלים (!), ג'ו ג'קסון, שחוזר אחרי שנה וגיטריסט העל הוירטואוזי סטיב ואי. ואם כבר הופעות חו"ל – השבוע חשפנו שלהקת הפרוג-מטאל האלמונית "Ephrat" תחמם את "דרים ת'יאטר". ועוד קצת מטאל: להקות "אורפנדלנד" ו"בצפר" התראיינו לאל-ג'זירה. כבוד.

אין תמונה
דיווה מפסידה. פיק

ידיעה חמה השבוע היתה ההפסד של צביקה פיק במשפט על תמלוגי "דיווה" למעבד אלון לוין, לו נדרש פיק לשלם כ-30 אלף דולר. השבוע הודיע צמד "רוקסט" על חזרה לפעילות. "בלר" מרחיבים את האיחוד להופעות נוספות ומאיימים להקליט אלבום. "Feel" של רובי וויליאמס הוא השיר הלועזי המושמע ביותר בישראל בשנים 2000 עד 2008. היוצרים המושמעים ביותר הם ג'ון לנון ופול מקרטני ואחריהם מדונה.

הרשת

אגב מקרטני, הכוכב הותיק הודיע השבוע שהוא נגד הורדות שירים ברשת כי לדבריו הפיראטיות פוגעת באמנים מתחילים.

תצא בחוץ – יציאת השבוע

מיקה המתוק פינק את מעריציו בלוס אנג'לס בגלידה, שוקו, דנאטס וכרטיסים להופעה חינמית.

מה נשמע? שירי השבוע

אבישי כהן בבכורה ל"Winter song", שיר ראשון מתוך אלבום בינלאומי חדש. איתו במדור הסינגלים גם עידן רייכל ומרתה גומז, עמית חיו, גילי זיגמן ו-Abigay.

מדור הבאסטה אירח השבוע את הבלאק אייד פיז (ראשונים באמריקה), קלווין האריס (ראשון בבריטניה), גרין דיי (ראשונים בעצבים), קלי רולנד עם דיוויד גואטה (אחוזת ראשונים).

שלום חנוך בהופעה 09 7 (צילום: רועי ברקוביץ')
משיח בא להאנגר | צילום: רועי ברקוביץ'

חיית במה – הופעת השבוע

שלום חנוך השיק את האלבום החדש בהאנגר 11 וצלמנו רועי ברקוביץ' חזר משם עם גלרייה תמונות מרהיבה.
האם יעל דקלבאום המוכשרת היא זמרת מגוונת או מפוזרת? אסף לבנון יצא לגלות בהופעת הבכורה שלה. דקלבאום גם התראיינה אצל עודד בן-עמי ב"שש עם".

בין האוזניים – אלבום השבוע

"Ten" של פרל ג'אם הוא יצירת מופת מוקפת באינספור בונוסים: אאוט-טייקס, הופעת אנפלאגד, ממורביליה ואפילו תקליט ויניל.

כפולת אמצע – כתבת השבוע

אביב גפן חזר אל "נוער הנרות" ואל האמירות הפוליטיות בכתבה בערוץ 2 ובקליפ החדש ל"מקום קטן בלב".

הוצאו מהקשרם – ראיונות השבוע

אנדרו אלדריץ', סולן "סיסטרז אוף מרסי", שבקרוב יופיעו בארץ, הוא טיפוס מיוחד. ראיון בלעדי.

סאבלימינל מוציא עוד אוסף, הפעם לרגל 100 שנה לתל-אביב. אמיר פיי גוטמן ממש לא רוכב על "האח הגדול" ומוציא סינגל. איגי דיין מ"משינה" בדרך לאלבום סולו שני. מיטל טרבלסי שרה מרסדס סוסה ורועי טל ממדור "תעודת זהות" כותב על מין, אלימות והשילוב שביניהם, כלומר על אונס. בכיף.

שאלה של השקפה – שאלת השבוע

מתי יתארח אמיר פיי גוטמן במופע של הקספרים לביצוע מיוחד של "אחלום לנצח"?

אמרתי לכם – ציטוט השבוע

"זה היה כבוד לעבוד עם עפרה, היא הייתה כשרונית, והיא מאוד חסרה לנו" - אנדרו אלדריץ', סולן "סיסטרז אוף מרסי", מספיד את עפרה חזה ז"ל, שביצעה עם "סיסטרז אוף מרסי" את להיטם הגדול ביותר "Temple of Love" משנת 92'.