פוקוס - אירוע השבוע

אייל גולן מדבר לראשונה מאז הגירושין (תמונת AVI: חדשות)
אייל גולן | תמונת AVI: חדשות

השבוע האחרון עמד כמובן בסימן יום הזיכרון ויום העצמאות. במוקד יום הזיכרון נמצא הביצוע של אייל גולן לשיר של אלדד רגב ז"ל והמפגש של גולן עם צבי רגב, אביו של אלדד. מפגש מרגש נוסף היה לשלומי סרנגה עם הוריו של נדב קודינסקי ז"ל, לוחם יחידת "עוקץ", שאת שירו הקליט. מהמופע "שירים בכיכר" בלטו "שום דבר לא יפגע בי" של כנסיית השכל, "מנעי קולך מבכי" של הפרויקט של עידן רייכל ו"היו לילות" בביצוע קרן פלס.

בנוסף הצגנו בפניכם חמישה שירים שנעים בין זיכרון לעצמאות, שיריהם של ניר גבע, "הקציצות של לידיה", טל גור, "בין השמשות" שביצעו את "עוד לא אהבתי די" ודורון לוינסון עם מבחר אמנים ב"תפילה לשלום". יום הזיכרון בא לידי ביטוי כמובן גם בהשמעות הרדיו, כש"מה אברך" ו"חורף 73" הם השירים יוצאי הדופן במצעד ההשמעות "המוביל הארצי", לצד "שיר סתיו" של אריק לביא, שמתקשר יותר ליום העצמאות.

את יום העצמאות חגגנו עם המלחינים נחצ'ה היימן ודובי זלצר שזכו בפרס ישראל, עם מצעד שירי המאה של תל-אביב, שהכתיר את "לא נרדמת תל-אביב" של דני רובס, ועם עשרת האמנים הישראלים שהביאו לנו השנה גאווה מיוחדת: אסף אבידן והמוג'וז, קותימאן, אורן לביא, רד בנד ועוד ועוד. אחד מהם הוא אביב גפן שהופיע כמובן ב"רוק עצמאות". בדקנו גם מה היה שיר העצמאות של השנה שעברה והתרגשנו עם מירי אלוני ו"שיר לשלום" באולפן השקוף של ערוץ 24.

עשרים וארבע שעות – האולפן השקוף

אין תמונה
משינה, מודל 92'

השבוע הגיע לקיצו הפרק הראשון בתולדות האולפן השקוף של ערוץ 24 המתחדש, עם מצעד שנתי מיוחד בו הצביעו הצופים ובחרו את עידן יניב, שירי מיימון והתקווה 6 לזמר, זמרת ולהקת השנה שלהם. גם סיומים צריך לדעת לחגוג, והשבוע התארחו באולפן השקוף שלומי שבת ודורון מדלי, ליאור נרקיס, אמיר פיי גוטמן, אברהם טל, ירמי קפלן עם ג'קו אייזנברג ועם דנה ברגר, אפרים שמיר, גבי שושן ושחר אבן-צור.

ועיקרן תחילה – החדשות

בזמן האחרון לא עובר שבוע בלי ידיעה על אמן מחו"ל שמגיע לארץ. הפעם אלה גילברט או'סאליבן ולהקת-בת של ELO. עוד בגזרת הופעות חו"ל – משינה תחמם את כריס קורנל עם האלבום "מפלצות התהילה". להקה שקצת תקשה להופיע בזמן הקרוב היא "בויזון" שאחד מחבריה אושפז.

גם "פוסיקט דולז" ו"גירלז אלאוד" איבדו השבוע חברות, הפעם לטובת קריירות סולו. האחים גלאגר מ"אואזיס" ממשיכים לריב, אבל שוב לא יפרקו את החבילה. מדונה היא האמא הרווחית בהוליווד, משאירה מאחור את כל הכוכבות הצעירות ממנה. ואצלנו דור דניאל משאיר מאחור את כולם במצעד ההשמעות.

הרשת

קונצרט ג'אז מיוחד, יש האומרים ראשון מסוגו, נערך השבוע בין ירושלים וניו-יורק באמצעות שיחת ועידה בוידיאו.

מה נשמע? שירי השבוע

שחר אבן צור השקה 7 (צילום: רועי ברקוביץ')
חיית במה. שחר אבן-צור | צילום: רועי ברקוביץ'

שיר השבוע הוא "כל אחד יכול" של ירמי קפלן בדרך לאלבום המלא "חשק". מדור הבאסטה אירח השבוע את הלהיטים החדשים של נו דאוט, שון פול, אמינם ועוד.

ראיות חותכות – הקליפים של השבוע

שלום חנוך עם "אומרת לי לעד", גלריית אמנים מכובדת – אילנית, הראל מויאל, אלי לוזון, מומי לוי ועוד ב"תפילה לשלום" ושחר אבן צור עם "את"

חיית במה – הופעות השבוע

שחר אבן-צור גם השיק השבוע את האלבום "כיכר מגן דוד". ערן צור הופיע לבד עם הסיפורים שמאחורי השירים.

בין האוזניים – אלבומי השבוע

פי.ג'יי. הארווי וג'ון פאריש ממשיכים לספק את אותן מנות מצויינות של אלטרנטיב מחריד ומסויט.

כפולת אמצע – כתבות השבוע

זוכרים שעוד פחות מעשרה ימים דפש מוד מגיעים לארץ? בכתבה המיוחדת של ערוץ 2 הם מבטיחים שלא להבריז. זוכרים את סוזן בויל? אז הנה כמה ישראלים עם חלום לשיר, שהיו מתים להיות כמוה. אביב גפן חגג עצמאות, נחצ'ה היימן ודובי זלצר נזכרו בראשית דרכם, רמי דווידוף ו"אטלנטיקה" מוציאים אלבום בכורה.

שאלה של השקפה – שאלת השבוע

איך זה שמכל שירי העצמאות, שירי ארץ ישראל והשירים הפריוטיים דווקא "שיר סתיו" של אריק לביא הושמע השבוע כל כך הרבה? ולמה 26 פעמים רק ברדיו תל-אביב?

אמרתי לכם – ציטוט השבוע

"האנשים החשוכים האלה צריכים להבין שלהרים מופע גדול בלעדי זה קצת קשה" – אביב גפן על חברי הכנסת יוזמי החוק שימנע מאמנים שלא שרתו בצה"ל להופיע באירועים שמופקים על ידי מוסדות