רועי סנדלר עבר בשנה האחרונה מחלה מסכנת חיים, פרידה מתוקשרת מאנה זק, ומעבר בחזרה לבית ההורים. הוא אפילו הספיק להסתבך בסערה קטנה עם שירו הקודם, "שמועות", שחטף ביקורת פומבית ממעיין אדם. אלא שבין כל הסערות, קולו של סנדלר כמעט לא נשמע. "אני לא יכול לשמוע את עצמי מדבר", הוא אומר על סלידתו מראיונות. "אני לא טוב במילים כמו שאני טוב בלכתוב את מה שאני מרגיש במילים ולחן".

בקיץ האחרון עזבו סנדלר וזק את בית הוריו בראשון לציון ועברו לגור בדירה בתל אביב. כחודש לאחר מכן הוא נדבק בחיידק טורף שכמעט גבה את חייו, וזמן לא רב לאחר שהתאושש והחל לחזור לשגרה כבר פורסמו ידיעות על הפרידה מזק. עכשיו הוא מוכן לפתוח את הדברים, אבל ניכר שקשה לו לדבר על חייו האישיים.

רועי סנדלר (צילום: רן יחזקאל)
חליפה: not for sale | חולצה מכופתרת: ראלף לורן | צילום: רן יחזקאל

את מה שיש לו לפרוק מוציא סנדלר דרך המוזיקה, כמו בשירו החדש "תזייפי אהבה", שדרכו הוא מדבר על עצמו: "זה הסיפור האמיתי שלי. כל בן אדם מרגיש לפעמים שהוא לא נמצא במקום שהוא צריך להיות בו, אבל פחדים מלווים אותו ומונעים ממנו לעשות את הצעד. כשאנחנו בתקופה קשה בזוגיות אנחנו מסתכלים על הפוטנציאל, 'מתישהו יהיה טוב, מתישהו זה יסתדר'. אנחנו לא רואים מה אנחנו מאבדים בדרך. ברגע שעסוקים רק במה שרוצים לקבל, לא שמים לב שהכל פייק. על זה נוצר 'תזייפי אהבה'". 

אתה מזייף אהבה?
"אני לא יכול, אבל אני מרגיש שהייתי בסיטואציה כזאת. אני לא יודע לזייף כלום. כשאני לא אוהב, אז אני לא נמצא".

סקלו אותי על שום דבר

סנדלר וזק היו אחד הזוגות היציבים בביצה בשנים האחרונות. הם לא כיכבו במדורי הרכילות ונמנעו מחשיפת יתר של מערכת היחסים. כמעט ארבע שנים הם חיו ביחד; כחודש לאחר שנפגשו, זק כבר עברה לגור איתו בבית הוריו. סנדלר אומר שגם כשהחליטו להיפרד, הייתה ביניהם אהבה ענקית. "הזוגיות הזאת לא נגמרה כי האהבה נגמרה, פשוט הרגשנו שהגענו למקום של מיצוי. שנינו עברנו תקופה מאוד עמוסה, והיה גם המצב הבריאותי, הייתי חייב ממש לטפל בעצמי. נוצר המון מרחק ביני לבינה בתקופה הזאת, זה הגיע למקום שפשוט צריך לדעת לשחרר. אני מאמין שזה הגיע בזמן שלו".

רועי סנדלר (צילום: רן יחזקאל)
גופייה: ck | צילום: רן יחזקאל

הפרידה קשורה למחלה שעברת?
"אלה דברים שאני מעדיף לשמור לעצמי, אבל אם בן אדם עובר דברים, זה משפיע על המסביב, על היום שאתה רוצה לקום אליו בבוקר. בתקופות כאלה אתה גם לומד המון על הסובבים אותך, על אנשים שאתה רוצה לקחת איתך לחיים. ואני שמח על האנשים שנמצאים בחיים שלי היום".

אתה מתגעגע אליה?
"לא. תראה, אחרי זוגיות של כמעט ארבע שנים, ברור שגעגוע הוא משהו שקיים. יש דאגה ויש אהבה, אבל יש גם הבנה מלאה שהדבר הזה פשוט לא נכון. אני, כבן אדם, אין לי אמצע בחיים. כשאני בתוך משהו אני בפנים ב-100%, וכשאני לא שם אז אני לא שם. ביום שסיימנו את ההליך עם הדירה, אני מבחינתי לא יוצר קשר. זה לא נגמר ביום, אבל כשזה נגמר, זה אומר שזה כבר לא שלך".

כשאתה מסתכל אחורה, מה הזוגיות עם אנה נתנה לך?
"שיעורים גדולים לחיים. אנה הייתה חברה מדהימה, היא בחורה טובה ויש לי אליה כבוד מדהים. אני חושב שהיא עשתה שינוי מטורף, אין היום בן אדם במדינה שלא יודע מי זו אנה. כשהיא נכנסת לעבוד, אז אין ימינה ואין שמאלה ואין רגש, 100% עבודה. למדתי ממנה איך לשמן את רובוט העבודה שלי. עברנו יחד גלגולים, זה ביגר אותי. זה גרם לי להבין מה אני רוצה בזוגיות הבאה שלי ומה לא, מה אני צריך לתת ומה לא. זה לימד אותי המון על עצמי".

הרגשת בית?
"אם הייתי מרגיש בית, הייתי שם היום".

רועי סנדלר (צילום: רן יחזקאל)
ז'קט: not for sale | גופייה h&m | מכנסיים: אוסף פרטי | צילום: רן יחזקאל

לפני כחודשיים הוציא סנדלר את השיר "שמועות", שנתפס בתקשורת כעקיצה לאקסית עם מילים כמו "את לבושה פחות אבל יוצאת יותר, אכלת סרטים עליי, עכשיו על אחד אחר", או "תחזרי למאמא, כל הדברים שלך בדלת... אני לא אוהב חיות בסרט". למרות שכתב את השיר לפני הפרידה, רבים – כמו דור מאיר מועלם כאן ב-mako – ביקרו את עיתוי יציאת השיר, שנתפס כניסיון לרכוב על הפרידה המתוקשרת. מעיין אדם אמרה על השיר בתוכניתה "מדברות על זה": "לתת תחושה שאתה עושה סיבוב על הבן אדם שחיית איתו ואהבת, זה איכסה!".

"זה שיר שכתבתי לפני שנתיים", אומר סנדלר. "אני לא יודע להגיד אם העיתוי שבו הוצאנו את השיר היה נכון, אבל אני יכול להגיד לך שאף פעם לא עירבתי בין הקריירות שלנו. מעולם לא עשיתי איתה משהו משותף, לא שילבתי או חיברתי. אני אוהב לחזור הביתה ולישון במיטה נקייה מכל מה שעברתי במהלך היום, להסתכל לבת הזוג שלי בעיניים ולאהוב אותה. דחינו גם קמפיינים זוגיים בתקציבים מטורפים. אז להגיד שאני רוכב על הפרסום שלה, זו בדיחה".

יותר מכל הפריעה לסנדלר הביקורת של אדם, שמכירה אותו ואת זק באופן אישי. "מעיין אדם צריכה להתעסק בעצמה", הוא אומר. "הבחורה הזאת מייצרת כל יום עליהום שונה, והיא צריכה להסתכל במראה ולהבין למה היא נמצאת במקום שהיא נמצאת. אהבתי אותה, אבל היא קיבלה ממני איקס. היא שלחה לי הודעת התנצלות ארוכה בוואטסאפ ואמרתי לה, 'כמו שידעת להעליב אותי ולדבר עליי בצורה מבישה מול מדינה שלמה, תדעי להגיד בפומבי את ההתנצלות שאת כותבת לי'".

היה לך קשה לראות את התגובות?
"זה גמר לי את הנשמה, אני מרגיש שסקלו אותי על שום דבר. כעסו על המשפט 'תחזרי למאמא'. אני זה שחזרתי למאמא! וגם על מאמא של אנה אני מת, היא אישה שאני מטורף עליה. בכלל, נשארתי בקשר עם המשפחה שלה".

זק דווקא לא ביקרה את "שמועות". כשהגיבה על הסערה אמרה שהיא מכירה את השיר ושלא נפגעה מיציאתו. מבחינת סנדלר, זה כל מה שחשוב: "בסופו של דבר, היחידים שיכולים לדעת מה קורה בין בני זוג זה הם ואלוהים. אם אנה לא נפגעה, אף בן אדם לא יכול לבוא ולדבר ולא אכפת לי מה אחרים חושבים".

רועי סנדלר (צילום: רן יחזקאל)
חולצה: טומי הילפיגר | מכנסיים: סניקרס בוקס | כובע: h&m | צילום: רן יחזקאל

למה כתבת שיר פרידה כזה כשהיית בתוך יחסים?
"אני כותב שירים מכל הסוגים. לא איבדתי אח שהוא חייל, וכתבתי היום שיר על חייל שנהרג. לפני שבועיים כתבתי שיר על סינדרלה, ומעולם לא הייתי עם סינדרלה באיזשהו אקט".

לאורך השיחה על יחסיו עם זק, סנדלר מכווץ באי-נוחות, מתקשה לענות ונראה כמי שמייחל לסיומו של החלק הזה בריאיון. כשאני מבטיח שסיימתי עם השאלות על האקסית, הוא מחייך במבוכה ושואל: "לא אמרתי משהו רע, נכון? כי אני לא רוצה להגיד דברים רעים. כשהגיעה הפרידה, הדבר היחיד שרציתי זה להיות מאושר. בא לי לשמוח, בא לי לחייך. כי כנראה לא הייתי שמח תקופה ארוכה".

אם הייתי מקשיב לרופאים, לא הייתי פה

חייו של סנדלר נעצרו פתאום באוגוסט. שלושה שבועות עברו מאז החל לחוש ברע ועד שאובחן הגורם למחלתו, ובינתיים מצבו הבריאותי הידרדר מאוד. "הייתי קרוב לאבד את החיים שלי", הוא מספר. "אם הייתי מגיע באיחור של יום אחד לבית החולים הייתי היום בן אדם מת, או בקומה".

המחלה תקפה אותו אחרי אימון הנינג'ה הראשון בחייו. "סיימתי את האימון, נשכבתי על המזרן שם, ואחרי שעתיים כבר עלה לי החום ל-40 מעלות ונשאר ככה שלושה שבועות. כל יום בדיקות דם, אין צילום שלא עשיתי – סי-טי חזה, סי-טי ריאות, רגליים, ידיים. אמרו שיש לי מחלת הנשיקה, דלקת, אמרו שיש לי הכל". 

בסופו של דבר התגלתה באחת מתרביות הדם הרבות שנלקחו מסנדלר נוכחות של סטרפטוקוקוס, חיידק טורף. "התקשרו מהמעבדה ואמרו לאמא שלי, 'תקשיבי, שימי את הילד שלך באוטו ועופי למיון'. הייתי מאושפז חודש וחצי, ואז עוד חודש וחצי בבית. שלושה חודשים קיבלתי אנטיביוטיקה דרך הווריד, עשיתי עמדת עירוי עם קולבים, עשיתי כל קומבינה אפשרית כדי להרגיש עם זה בנוח".

רועי סנדלר ואנה זק (צילום: מתוך אינסטגרם)
לא התרעמה על "שמועות". זק עם סנדלר | צילום: מתוך אינסטגרם

באחת הבדיקות אובחנה אצל סנדלר בעיה מולדת בלב; הוא עדיין לא סיים את הטיפול בה. "יש לי דליפה קשה במסתם האאורטלי, אני צריך לעשות צנתור או ניתוח לב, אבל זה לא משהו שמפחיד אותי".

זה מגביל אותך?
"כשיצאתי מבית החולים אמרו לי שאסור לי לעשות כושר ולהרים יותר מ-10 קילו, ואסור לי לשתות אלכוהול או דברים שממריצים את הדם. אני עדיין בתוך זה, עדיין בבדיקות. יש לי מחר אקו לב ולפני שלושה שבועות הייתי באקו לב. זה משהו שאני צריך ללמוד לחיות איתו".

אתה עושה מה שהרופאים אומרים לך?
״אני מרים משקולות, אבל לא שותה אלכוהול, ואם כן אז בחיים לא עם משקה אנרגיה. אני מאוד קשוב לרופאים, אבל אני גם מאוד קשוב לגוף שלי".

רועי, תקשיב לרופאים.
"אם הייתי מקשיב לרופאים, היום לא הייתי פה לדבר איתך. אמא שלי הצילה לי את החיים, היא דאגה שאני אגיע לבית החולים ושיגלו איפה נמצא החיידק. אם לא אמא, היום אני לא יושב פה. אין לי אמונה ברפואה. האמונה שלי היא בנו כבני אדם, אנחנו התרופה הכי טובה של עצמנו. והרופא הכי טוב זה אלוהים".

אבל הרופאים הצילו אותך.
"כי הם בחרו בסוף את האנטיביוטיקה הנכונה, אבל ניסו עליי לפני כן ארבע אחרות, והחיידק כבר היה בגוף במכפלות. רפואה זה לא משהו שאתה צריך ללכת איתו עד הסוף, אתה צריך להקשיב לעצמך כבן אדם".

אתה מרגיש שלמדת משהו מהמחלה?
"אתה מקבל פרופורציות, יש לי רצון לחיות ולהרגיש שאני עושה את מה שהכי טוב לי בנשמה. גם הגישה שלי לדברים השתנתה, אני הרבה יותר אסרטיבי. זאת הפעם הראשונה שאני באמת עושה משהו למען עצמי, תמיד ידעתי להיות בשביל כולם ושמתי את עצמי אחרון. אבל עם מחלה אין ברירה, אתה חייב לדאוג לעצמך".

רק שיצרחו את השירים

סנדלר הוא בן הזקונים של מיכאלה ויוסי סנדלר, שניהם אנשי תעשיית האופנה. יש לו שתי אחיות, בר ולירון, ואח בכור ושמו דור, שנולד לאב ביולוגי אחר – מה שנודע לרועי רק כשמלאו לו 15. "הרגשתי מרומה כשגיליתי את זה, אבל תכלס, אבא שלי מגדל אותו מאז שהוא היה בן חודש".

רועי סנדלר (צילום: רן יחזקאל)
חליפה: not for sale | חולצה מכופתרת: ראלף לורן | צילום: רן יחזקאל

הוא מכיר את האבא הביולוגי?
"אחי הכיר אותו רק בגיל 28. אבא שלו הוא אחד האנשים הכי עשירים באמריקה, ואלוהים לא נתן לו להביא עוד ילדים אחרי אחי. לא בא לי להגיד מה אני חושב על האיש הזה, אבל את דור אני מעריץ. עכשיו אני גם מבין למה יש לו עיניים כחולות ולמה הוא יותר חתיך מכולנו".

אתם בקשר טוב?
"רק בחודשיים האחרונים. היינו בטיול משפחתי, וזאת הייתה הפעם הראשונה שהייתה לנו אפשרות להכיר אחד את השני. חזרתי עם אח גדול חדש, זה כיף".

למה הייתם מרוחקים יותר בעבר?
"יש בינינו פער של עשר שנים והיו לנו פערים גם במחשבה, בהסתכלות. אני עובד עם הלב והוא עובד עם הראש. תן לי עלה, ואני אכתוב עליו שיר. תן לו עלה, והוא יידע לייצר ממנו כסף. זה ההבדל בינינו. אבל פתאום עכשיו אני יוצא לבלות איתו, באמת הרווחתי אח גדול".

רועי סנדלר (צילום: רן יחזקאל)
חולצה: טומי הילפיגר | מכנסיים: סניקרס בוקס | כובע: h&m | צילום: רן יחזקאל

מאז שהוא זוכר את עצמו חלם סנדלר להיות זמר. הוא הופיע על במות מגיל 6, כתב שירי אהבה עוד כשהיה ביסודי, והספיק להופיע ביוון ובבולגריה בטרם מלאו לו 16. לפני עשור בערך השתתף בתוכנית "פושרז" עם אמו, הפושרית לכאורה. ולמרות מה שהוצג שם, הוא מתעקש שמעולם לא דחפו אותו. "עשיתי מוזיקה כילד, התחלתי לעבוד עם ארקדי דוכין בגיל 12. יש לי הורים מדהימים שנתנו לי אפשרות להגשים את החלום שלי, אמא שלי עזרה לי להגיע לפיתוח קול, אבל המשפחה שלי מעולם לא התגייסה לקריירה שלי". 

היא נראתה מאוד מגויסת ב"פושרז".
"אתה יודע, דוקו-ריאליטי זה לא המציאות. אמא השקיעה בי כי הייתה לה אפשרות להשקיע בי כלכלית, אבל בין זה לבין לדחוף יש פער גדול. נכנסתי לתוכנית כי רציתי שיכירו את העשייה שלי, את המוזיקה שלי. להגיד לך שנחשפתי כמו שרציתי? לא, אבל זה גם שיעור. התוכנית תייגה אותי כילד ממשפחה עשירה, וזה ממש לא נכון. בחיים לא היה חסר לי כלום, אבל ההורים שלי עבדו ועובדים מאוד קשה בשביל כל דבר שהם השיגו. גם אני עובד מאוד קשה, ולא קיבלתי בחיים שום דבר כפרס".

אז אמא שלך לא פושרית?
"אמא שלי תשב איתך עשר דקות ותדחוף אותך לעשות את הדבר שאתה הכי אוהב. לא משנה אם אתה ילד שלה, זה אופי. אבל להחדיר בי משהו שלא קיים? אני לא חושב שאפשר. אני באמת בחרתי בדבר הזה, אני מרגיש שנולדתי לזה".

סנדלר נוהל בעבר בידי אחותו, בר, לפני שעבר לליאם הפקות. כיום יש לו חברת הפקה משלו עם צוות משלו, ואפס מעורבות של בני משפחה. "אני מרגיש במקום הכי נכון עבורי", הוא אומר. "12 שנה לא הייתי מנוהל באמת, והיום אני מנוהל נכון. המטרה שלי היא שאתה כקהל תבוא להופעה ותגיד, 'דווקא את רועי אני רוצה לבר מצווה שלי או לחתונה שלי'".

שאיפה צנועה.
"יש כל כך הרבה אומנים, תזרוק אבן מהחלון ותפגע במישהו שרוצה להחזיק מיקרופון. השאיפה שלך כאומן היא להוכיח למה אתה צריך להיות באירוע ולא מישהו אחר".

גם אם תמלא יום אחד את היכל מנורה, תמשיך להופיע בחתונות?
"השמחה שלי זה לראות אותך קופץ מהמוזיקה שלי, זה סיפוק שאין לו תחליף. חתונה, בר מצווה, לא משנה איפה – זה סיפוק שאני לא מקבל בשום מקום אחר. כשאתה מגיע למופע ואנשים צורחים את השירים שלך, זה בשבילי הדבר הכי חשוב בעולם. לא משנה איפה".

איזה זוג ואיזה ביצה

גם לאחר המחלה והפרידה, סנדלר ממשיך לככב במדורי הסלבס. רק השבוע פורסם שנצפה עם ספיר קשתי בהופעה. "זה נורא מצחיק", הוא אומר. "אני שרוף עליה, היא אחת הידידות הטובות שלי. היינו בהופעה של חברה טובה שלנו ופתאום אני רואה, 'זוג חדש בביצה'. איזה זוג ואיזה ביצה".

במשך השנים נאלץ סנדלר להתמודד גם עם שמועות על נטייתו המינית. "אני גבר מאוד רגיש, הקול שלי עדין, אז היו אומרים עלי שאני גיי", הוא מספר. "אין לי שום דבר נגד הומואים, המנהלת שלי לסבית, זה לא משהו שמפריע לי, אבל אני ממש לא כזה. אני אוהב נשים, אישה זה משהו קדוש בשבילי, אני לא יודע להסביר לך מה זה אישה בשבילי".

רועי סנדלר (צילום: רן יחזקאל)
גופייה: ck | צילום: רן יחזקאל

אתה עדיין שומע את זה הרבה?
"בכל סרטון שאני מעלה בטיקטוק יש ילדים שכותבים עליי דבר כזה. זה מעצבן. אם הייתי כזה אז לא היה לי אכפת, אנחנו ב-2023 ואני בעד שכל בן אדם ירגיש שהוא שלם".

למרות שהוא שוב רווק, סנדלר מספר שהוא לא בתקופה של סטוצים תכופים. "לא ירדתי למחתרת, אבל אני לא כל יום מבלה. אני חוגג בהמון דרכים, אבל אחרות, לא מחפש עכשיו להרעיד מיטות, זאת לא המטרה שלי כשאני קם בבוקר".

ה-DM שלך מלא?
"מלא. אני מקבל המון הודעות, המון הצעות. ארבע שנים הייתי מקובע נורא, אז לא הסתכלתי על דברים. פתאום אתה מקבל דברים שאתה אומר, 'אם אחותי הייתה שולחת דבר כזה לגבר, הייתי שובר לה את הטלפון לשניים', נשבע לך. אלה דברים שנורא קשה לי לראות". 

מחכה להיות שוב בזוגיות?
"זה לא דבר נשלט, אבל אני בתקופה שאני מתרכז אך ורק ברועי. אף פעם לא ידעתי להיות לבד, זאת פעם ראשונה. אני חוגג בשבוע הבא יום הולדת 25, ומגיל 14 חגגתי כל החיים עם בנות זוג. הפעם אני אחגוג כרווק, אני מארגן לעצמי יום הולדת. יש בזה משהו כיף".

צילום: רן יחזקאל | סטיילינג: קים אליהו | שיער ואיפור: קרן אדרי | הפקה: טל פוליטי