לירון רמתי

השופטים מסכמים את דרכו של לירון רמתי (תמונת AVI: mako)
ארצי וארגוב. לירון רמתי | תמונת AVI: mako

אני מאוד מקווה שהגרון של לירון רמתי יצליח לסחוב את שני שירי הגמר ועוד אי אלו נאמברים שצפויים שם, עם או בלי אמנים אורחים, כי בפעם הראשונה בתולדות התוכנית הגיע לגמר זמר שהוא המון דברים נהדרים, אבל לא זמר שיכול לשיר יותר משיר אחד ברצף. הבעיה הזו נמשכה לאורך כל העונה ועכשיו מגיעים ל"מאני טיים".

"הפרח בגני" (זוהר ארגוב)
סוף סוף הגיע לגמר כוכב נולד זמר מזרחי אמיתי, שגדל על זוהר ארגוב, וגם כיסה אותו לא פעם לאורך העונה. כשמגיעים לגמר, במיוחד אם אתה זמר כמו רמתי, אתה חייב ללכת על הכי גדול שיש, ולירות בתותחים הכי כבדים. הגיע הזמן שמישהו ישיר ב"כוכב נולד" את "הפרח בגני". הגיע הזמן שישירו בגמר זוהר ארגוב, לראשונה מאז "ים של דמעות" של נינט. רק דמיינו לעצמכם את עשרות אלפי המעריצים שרים את הלהיט הענק הזה יחד עם עם רמתי. איזה יופי.

"ירח" (שלמה ארצי)
ואם ללכת על הכי גדול והכי קלאסי בשיר הקצבי, למה לא גם בשיר השקט. לירון רמתי התמחה לאורך העונה ב"מזרוח" של שירים "אשכנזיים", וכולם זוכרים את הביצועים שלו ל"זה מה שנשאר" ו"לנגב לך ת'דמעות" של שלמה ארצי. בגמר הוא צריך לכוון הכי גבוה ולזמר את אחד ההמנונים של ארצי שכל ישראלי מכיר, כולל הקטע על הזמר המתחיל שאביו צורח עליו ושובר לו את הגיטרה והקהל מעיף אותו מהבמה. רמתי צריך לשיר עם כל הקהל: "אתמול היה טוב, ויהיה גם מחר" כפול 4 פעמים לפחות. יהיה מרגש.

חגית יאסו

חגית יאסו – רק החיים (תמונת AVI: mako)
עפרה חזה ומזי כהן. חגית יאסו | תמונת AVI: mako

"גורל אחד" (עפרה חזה)
חגית יאסו היא זמרת עם יכולות לשיר פופ קצבי ושמח ולהרים את חוף הסטודנטים בחיפה לשמיים, ואין מתאימה מעפרה חזה ז"ל ומהשיר הנהדר הזה שלה כדי לסחוף קהל. מה גם שהמילים "גורל אחד שם אותנו יחד בארץ הזאת" הן בדיוק מה שבחורה כמו יאסו, שנתפסת כבעלת אישיות מרוחקת, צריכה כדי להפשיר את הקרח. ולא, זה לא בגלל שהתלתלים של יאסו מזכירים את תלתלי האייטיז של עפרה.

"אם זאת אהבה" (מזי כהן)
ירים את היד מי שזוכר שארלין גולד שרה את השיר הזה בעונה 5 של התוכנית. תודה. עכשיו תדמיינו את חגית יאסו שרה את הבלדה הספק רומנטית ספק נואשת הזו בקול הגדול והיפה שלה, ונכנסת חזק, בבום, ב"פאוזת ניצנים" שיש באמצע השיר, אחרי סולו הגיטרה. יהיו כמה שניות של שקט ואז פתאום יאסו תפגיז  עם: "למה כשאתה אוהב אתה כמו אויב / בדמי אתה סובב ואת עורקיי שורף / אהבה נואשת, אהבה רעה ומכאיבה, אין לי שום תקווה!". פיצוץ זה לא מילה גסה.

דוד לביא

דוד לביא – גשר על נהר גועש (תמונת AVI: mako)
החברים של נטאשה ואסף אמדורסקי. דוד לביא | תמונת AVI: mako

"15 דקות" (אסף אמדורסקי)
טוב, ברור שאת ה 6 וחצי דקות האלה של אסף אמדורסקי עמוס בן דוד ושות' יצטרכו לצמצם לשלוש, וברור שדוד לביא יצטרך להרים כאן את הסיום ולהמריא עם אלקטרוני מכיוון גולדי מה"בינלאומיות", אבל אין ספק שזה שיר אדיר, שהקול של לביא הולך טוב עם אמדורסקי ושיש כאן פוטנציאל לנאמבר הכי יפה של העונה. מעבר לזה, המשמעות של "15 דקות", במובן של 15 דקות התהילה מהאמירה המפורסמת של אנדי וורהול מזכירות את המשמעות של "ככלות הקול והתמונה" בביצוע רוני דלומי מלפני שנתיים.

"אם כבר לבד" (החברים של נטאשה)
זוכרים את האודישנים של עונה 6? חן אדרי שרה שם את השיר הזה. אבל מי זוכר. יש כאן המנון ענק עם ארומה בריטית וטקסט על לונדון, שלביא יכול לעשות ממנו מטעמים, ולרגש את כל הקהל עם "מליוני אנשים לבד, ואם כבר לבד אז שיהיה בתנועה, שנתחמם, שלא נקפא, שלא נשתגע", וחוזר חלילה. דמיינו את אחד הביצועים הכי נפלאים בתולדות התוכנית הזו.

>> אייל גולן התחדש בבריכת הסולטן