אין תמונה
מה זאת אהבה? דיאנה גולבי

רגע לפני חצי הגמר החגיגי של העונה השמינית של "כוכב נולד" זה הזמן להמליץ לארבעת המתמודדים אילו שירים כדאי להם לשיר כדי לזכות במירב הקולות ולהבטיח את מקומם בגמר הגדול שייערך בשבוע הבא. על מנת תהיה להם יותר מאפשרות אחת - קבלו שתי המלצות לכל אחת ואחד מהם, וכמו תמיד - שיהיה לכולם בהצלחה.

דיאנה גולבי

"מה זאת אהבה" - מתי כספי ריקי גל
הנה אתגר אמיתי עבור זמרת גדולה כמו דיאנה. קלאסיקה של מתי כספי וריקי גל, שיר שנשמע פשוט אבל הוא לא, שמצריך יכולות ווקאליות גבוהות גם בקטע השקט שלו וגם בקטעים הסוערים. נכון שבמקור מדובר בדואט בין שני זמרים, אבל דיאנה מספיק טובה כדי להתמודד איתו בעצמה.

"טמבל" - ארקדי דוכין
השיר הדרמטי הזה, שתרגמו דוכין ויהונתן גפן מולדימיר ויסוצקי הוא אחת הפנינים המעט נשכחות. לדיאנה יש יכולות תיאטרליות שעדיין לא הגיעו לכדי מיצוי בשירה שלה, ודווקא שיר איכותי כמו זה יכול להוציא אותן החוצה. תסמכו עליה שהיא כבר תעשה ממנו אופרת-רוק. וכן, אין סיבה להתכחש - זה שיר של משורר רוסי ששר במקור זמר שעלה לארץ מרוסיה.

אוהד שרגאי

אוהד שרגאי (תמונת AVI: כוכב נולד)
חלום כחול. אוהד שרגאי | תמונת AVI: כוכב נולד

"מכה אפורה" - מוניקה סקס
כן, גם אני זוכר שבועז מעודה עשה את השיר הזה לפני שלוש עונות בסגנון רגאיי, אבל הפוטנציאל עוד לא מוצה. אם יש מישהו שיכול לקחת את להיט הרוק הזה ולעשות ממנו מיני-מחזמר על שני צעירים שעוברים לגור בפלורנטין - זה אוהד שרגאי, הוא כבר יידע איך לתרגם אותו לקטע קצבי שיסחוף את הקהל לשיר איתו במקהלה.

"חלום כחול" - פורטיסחרוף
מדובר בלהיט מלפני כמעט עשרים שנה, שהצליח לעשות קרוס-אובר למיינסטרים. שרגאי יכול לעדכן אותו מעט, מבלי להיבהל מהטקסט המעט כחלחל. יש כאן בית, מעבר ופזמון מספיק חזקים בשביל לנעוץ בהם שיניים ויכולות השירה הכמו-אופראיות של אוהד יתאימו לשיר שבוצע במקור על ידי זמר גדול כמו רמי פורטיס.

נאור אלבז

נאור אלבז – משהו ממני (תמונת AVI: כוכב נולד)
נגד הרוח. נאור אלבז | תמונת AVI: כוכב נולד

"נכון להיום" - זוהר ארגוב
אם אתה שר מזרחית - לך על הכי טוב, לך על המלך. לזוהר ארגוב היו בקריירה שלו המון שירים טובים, וזה לטעמי הטוב שבהם. בלוז קורע של מישהו שנמצא בתחתית. אלבז, שעשה בעונה הזו דרך יפה עד עכשיו, יכול טעון בתוך הביצוע שלו את כל הרגשות שהוא מחזיק עמוק בבטן והגיע הזמן שייצאו החוצה. זה ייצא חזק.

"נגד הרוח" - שלום חנוך
הנה שיר שמאוד מתאים לאופי וגם ליכולות של נאור אלבז, ודווקא כשמדובר בבלוז-רוק במיד-טמפו, שיש לו גם גרסה אקוסטית שקטה ממש. נסו לדמיין את נאור שר אותו ותראו שהוא מתלבש עליו כמו כפפה על יד, במיוחד שורה כמו "תמיד הכי חשוך לפני עלות השחר". נאור אלבז שר שלום חנוך? למה לא בעצם. יהיה מרתק.

עידן עמדי

אין תמונה
תגידי. עידן עמדי

"דרך הכורכר" - אריק סיני
אני אשמח מאוד אם עידן עמדי ייצא לרגע מהמעגל הצפוי מראש של משפחת בנאי לדורותיה ונספחיה. הנה שיר שהיה יכול להתאים גם ליובל מרון, אבל עידן עמדי יכול בקלות להתחבר אליו ולעשות אותו מצוין. לרגש זה חשוב, אבל אפשר גם לרגש עם קצת קצב, ובשיר שהוא גם נוסטלגי, גם קצת עצוב, אבל בעיקר קצבי ועם חצי חיוך.

"תגידי" - ליאור נרקיס
אחד משירי האהבה היפים שיצר שמעון בוסקילה, יכול להתאים מאוד לעידן עמדי כבלדה מרגשת, שיש בה יותר רומנטיקה ופחות כאב ממה שהיינו רגילים לקבל ממנו עד עכשיו. זה יהיה ה"תגידי" השלישי בעונה הזו (אחרי "תגידי" של שלמה ארצי ששר יובל מרון ו"תגידי" של אייל גולן ששר נאור אלבז), ואם עמדשי ישכיל לשיר אותו טוב הוא יכול לקחת אותו לגמר.

>> אדיר גץ בסינגל רשמי: "הבחור הביישן על הפסנתר", ו-4 שירים חדשים נוספים

>> בואו להציע למתמודדי כוב נולד הצעות משלכם