צילום ועריכה: טל טנצר

ישראל גוריון ואסף אמדורסקי הגיעו לאולפן רדיו תל אביב עם שירים מתוך הפרויקט "שרים דודאים בו אמדורסקי הבן, מחליף בהרכב את אביו, בני אמדורסקי ז"ל. השניים ביצעו צמד שירים - "בשדות בית לחם" שנכתב והולחן על ידי נעמי שמר ו"הבלדה על השיער הארוך והשיער הקצר", שהלחין מוני אמריליו למלותיו של המשורר יהודה עמיחי.

בשיחה עם סלוצקי ודומינגז עלה בין היתר עניין הגיל של ישראל גוריון, שבנובמבר הקרוב ימלאו לו 78 שנה, והוא עדיין מופיע על במות במלוא אונו. "אין שום טעם להיגמר, אין בזה שום טעם, זה לא הגיוני", ענה גוריון לסלוצקי שאמר לו "אתה לא נגמר", והמשיך ב"כשאני אהיה גדול אני רוצה להיות ישראל גוריון". "הוא ככה מאז שהוא היה צעיר", הסביר אמדורסקי. "הוא עושה הצגות לילדים סולו ומרתק את הילדים שלי, זה לא יאומן האיש הזה", המשיך סלוצקי. "טוב שבאתי היום", הודה לו גוריון. "אתה חי את החיים", ממשיך סלוצקי, "עם בירה וסיגריה". "בירה כן, סיגריה לא, אני לא מעשן", תיקן אותו גוריון, "סולח לי?".

על הפרויקט המשותף "שרים דודאים" אמר אמדורסקי: "זה לא פשוט למלא אולם עם שירים כאלה ישנים, זה נס, והדודאים, הרפרטואר הזה, לא סתם אנחנו עושים את זה כב כמה שנים וגאים כל כך. ישראל גאה כי הוא מהמקור ואני גאה כי התקבלתי. יצא תקליט מאוד יפה שגם נמכר יפה ומשמח לדעת שהרבה אנשים בכל מיני גילאים בכל מיני מקומות בארץ מעוניינים להקשיב לזה, צמאים לזה, פתוחם לזה. אנחנו רואים את זה בהופעות וזה מאוד מרגש. הפרויקט הזה חוצה גילאים, עשות ומעמדות וזו בסך הכל מוזיקה שעושה את כל הדברים הנפלאים האלה".

שני יוצאי קיבוץ סלוצקי ודומינגז החלו לשיר ולזמזם שירים מתוך האלבום. בתדובה אמדורסקי אמר שהם בעצמם צמד דודאים ודומינגז תיקרן אותו שהם יותר מזכירים את לונדון וקירשנבאום. "סלוצקי, אם אתה שר עוד שיר אחד הקהל לא יבוא", אמר לו גוריון בהומור. "אז תשכחו את כל מה ששמעתם וקבלו את הדבר האמיתי", סיכם סלוצקי.