עוד לפני שזכתה לפריצה הגדולה שלה בתעשיית המוזיקה, בילי אייליש הייתה ידועה בקרב מעריציה כזמרת שלא נוהגת להציג את מיניותה בהופעותיה ובקליפים שלה.

בתחילת השנה, זמן קצר לאחר שחגגה את יום הולדתה ה-18, אייליש עוררה סערה בחוגים מסויימים לאחר ששיתפה לראשונה תמונות חושפניות שלה ברשת.

אותו מקבץ צילומים תיעד את הכוכבת הצעירה בחופשה עם כמה מחבריה הקרובים בהוואי, ובחלק מהתמונות היא הופיעה בבגד ים רגיל כאחת האדם. במהלך ראיון חדש שלה, שפורסם לאחרונה במגזין Dazed, אייליש בחרה להתייחס סוף סוף לתגובות הבוטות והדוחות שנכתבו עליה בעקבות ההפצה של אותם צילומים.

"ראיתי תגובות כמו 'איך את רוצה שלא יתייחסו אלייך באופן מיני אם את מתלבשת בצורה כזאת?'", סיפרה אייליש. "התמונות הופצו ברשת וגררו משפטים כמו 'אני לא אוהב אותה יותר בגלל שברגע שהיא הגיעה לגיל 18 היא הפכה לזונה'. הבנתי שאני לא מסוגלת לנצח את זה".

View this post on Instagram

been gone

A post shared by BILLIE EILISH (@billieeilish) on

בחודש שעבר חשפה אייליש במהלך אירוע הפתיחה של סיבוב ההופעות החדש שלה (Where Do We Go? World Tour) סרטון פרובוקטיבי שצילמה במיוחד עבור המופע, ובהמשך היא הסבירה שקטע הווידאו המדובר, שגרר גם הוא ביקורת חריפה נגדה, נועד להסביר את ההתמודדות שלה עם באדי-שיימינג ברשתות החברתיות.

כמובן שאותו סיבוב הופעות נכנס בסופו של דבר להקפאה בעקבות התפשטות נגיף הקורונה בארצות הברית, ואייליש נאלצה לבטל יותר מ-40 הופעות שתוכננו לעלות במסגרת הטור החדש.