מיי פיינגולד על הבמה (צילום: EBU - eurovision.tv)
חזרה ראשונה באירוויזיון. פיינגולד על הבמה בקופנהאגן | צילום: EBU - eurovision.tv

מיי פיינגולד על הבמה (צילום: EBU - eurovision.tv)
מיי והרקדניות | צילום: EBU - eurovision.tv

מיי פיינגולד, נציגת ישראל לאירוויזיון 2014, סיימה לפני שעה קלה את החזרה הראשונה על השיר "Same Heart" על בימת האולם הענק שבו יתקיים האירוויזיון בקופנהגן. החזרה כללה לבוש מלא והיתה הפעם הראשונה שפיינגולד מבצעת את ה"נאמבר" של השיר עם צמד הרקדניות, ההעמדה הסופית של הבמאי עוז מורג, והשמלה שנתפרה למיי במיוחד, שמלה שקופה שחושפת אותה במכנסונים שחורים צמודים וגזרה מהממת.

החזרה עברה בצורה חלקה ונראה כי המשלחת הישראלית מאוד מרוצה מהתוצאות. מיי נראית ונשמעת היטב על הבמה ועיתונאים שנמצאים בקופנהגן מסמנים אותה כ"סוס שחור", כלומר כבעלת סיכויים להפתיע ולהתברג גבוה בתחרות.

מאחורי הקלעים אמרה מיי פיינגולד: "זה כמו אגדה, הכל מושלם, אני מחייכת כל הזמן ואוהבת את החווייה. אני מגשימה חלום. אני צופה באירוויזיון כל שנה, ולא מאמינה שהשנה אני על הבמה הזו. אני מרגישה ברת-מזל להופיע כאן. יש איתי שתי רקדניות מדהימות ואנחנו נותנות ביחד מופע של העצמה נשית, שהוא לפי הרוח שלי. אנחנו לוקחות את הכוח של הקליפ לבמה. הבגדים שלנו הם כבר לא סוד. אני מתה כבר לראות איך זה נראה. אין לי עוד מושג אבל התחושה טובה, מנקודת המבט שלי זה מרגיש מדהים".

פיינגולד הוסיפה: "האווירה טובה ויש המון התרגשות וגם עבודה קשה עוד לפנינו, נתנו את ההערות שלנו מבחינת צילום ותאורה לצוות הדני ואנחנו ממשיכים בעבודה הקשה ונותנים את הכל לתת נאמבר הכי מקצועי ומוצלח".

אתרי ההימורים: מקום בעשירייה הראשונה בגמר

מה הם הסיכויים של מיי פיינגולד והשיר באירוויזיון? אתרי ההימורים משתנים מרגע לרגע, מאז החלו אתמול החזרות לתחרות, וכרגע ישראל מסומנת כעולה ודאית לגמר, כשאת הגמר היא צפוייה לסיים בתחתית העשירייה הראשונה, מה שלא קרה מאז אירוויזיון 2008 בבלגרד, אז בועז מעודה סיים בגמר במקום התשיעי.

פיינגולד המריאה אתמול (שני) לקופנהאגן ואחרי חניית ביניים באיסטנבול נחתה בבירת דנמרק. "מיי וכל חברי המשלחת לוקחים את הכל מאוד ברצינות, העבודה נעשית בשיא המקצועיות והאווירה נהדרת", אומרים בסביבתה של הזמרת. עם פיינגולד יצאו לאירוויזיון בעלה הבמאי-צלם-מפיק ליאור נורדמן, ומנהל יחסי הציבור שלה עופר מנחם. במשלחת שואבים עידוד גם מכך שישראל הגיעה למקום השלישי (!) בסיכום ההצבעות של מועדוני חובבי האירוויזיון ברחבי אירופה.

 

קליפ חדש ל-"Same Heart" צולם באילת

אין תמונה
קפצה לאילת ושכולם יקפצו. מיי פיינגולד

במקביל יצא היום הקליפ הרשמי של השיר "Same Heart" שצולם באילת בשלל לוקיישנים כמו יאכטה במי מפרץ ים סוף, המרינה של אילת, המצפה התת-ימי, החופים, ריף הדולפינים, ההרים שמסביב, בתי המלון ועוד. הקליפ נועד לקידום השיר ולקידום העיר אילת והתיירות אליה ולמדינת ישראל.

הקליפ הופק בחסות עיריית אילת והתאחדות המלונות באילת, שנתנו יד חופשית ליצור קליפ באווירת אמ.טי.וי, שכולל שמלות, בלונד ואודם זוהרים, יאכטות ודולפינים. פיינגולד נראית בקליפ הזה טוב מתמיד.

את הקליפ יצרו: בימוי וצילום - ליאור נורדמן, איפור ושיער - בן רביבו, הפקה ושיתופי פעולה - טלי אשכולי הפקות.

אין תמונה
מעודדת תיירות לאילת. מיי פיינגולד בקליפ החדש של "Same Heart"

עוד אירווזיון ב-mako

 
לוח הזמנים של האירוויזיון

מיי פיינגולד והמשלחת שמלווה אותה ישהו בקופנהגן בזמן יום הזיכרון ויום העצמאות. ישראל ביקשה מראש להיות משובצת לחצי הגמר השני, ב-8 במאי, כדי להימנע מראש מחזרה ביום הזיכרון. טקס הפתיחה הרשמי ואירוע השטיח האדום של האירוויזיון צפוי להתקיים ב-4 במאי, ש"נופל" בערב יום הזיכרון, מכאן שהמשלחת הישראלית ומיי פיינגולד לא יוכלו להשתתף בו.

מנגד, המשלחת הישראלית לאירוויזיון צפויה לקיים את המסיבה המסורתית שלה בערב שלאחר מכן, 5 במאי, ערב יום העצמאות. ב-7 במאי, יום לפני חצי הגמר, צפויה להתקיים החזרה ה"גנרלית" לקראת חצי הגמר השני. בחזרה זו יצפו נציגי המדינות ורשויות השידור מכל אירופה, ויעניקו למיי פיינגולד ולשיר הישראלי 50 אחוז מהניקוד שלהם.

29 באפריל - חזרה ראשונה על השיר, באולם בו יתקיים חצי הגמר

2-3 במאי (שישי-שבת): חזרה שניה על השיר, עם הבמאי הדני והמצלמות.

4 במאי - טקס הפתיחה הרשמי - ישראל לא משתתפת בגלל ערב יום הזיכרון.

5 במאי - המסיבה הישראלית בערב יום העצמאות.

6 במאי - חצי הגמר הראשון - ישראל לא משתתפת

7 במאי - חזרה "גנרלית" על השיר הישראלי - קבלת 50 אחוזים מהניקוד מנציגי המדינות

8 במאי - חצי הגמר השני בהשתתפות ישראל - קבלת 50 אחוזים מהניקוד מהקהל שמצביע בסמסים.

10 במאי - גמר האירוויזיון (בהשתתפות ישראל אם תעפיל לגמר).