בריטס אדל
מוכרת בלבד. אדל | צילום: Dave J Hogan, GettyImages IL

מוטב מאוחר מלעולם לא: האלבום "21" של הדיווה הצעירה אדל הגיע למעמד של אלבום פלטינה בישראל. האלבום מכר למעלה מ 44,000 עותקים ועדיין נמצא בצמרת מצעדי המכירות על פי רשתות המכירות שנשארו בארץ.

בעולם הרחב מוביל "21" זה למעלה משנה כאלבום הבינלאומי הנמכר ביותר עם למעלה מ 23 מיליון עותקים ויש מומחים הטוענים שלמרות שאנו חיים בעידן של צניחת מכירות אלבומים הוא בדרך להיות האלבום הנמכר ביותר בעולם בכל הזמנים. נחיה ונראה.

הסינגלים מתוך "21" (Rolling In The Deep , Someone Like You ו-"Fire To the Rain"), שהצליחו בענק חצו את רף 10 מיליון ההורדות ברחבי העולם. בימים הקרובים תשחרר אדל סינגל חדש נוסף מהאלבום, שכמעט כל שיר שיצא ממנו עד כה הפך ללהיט ענק. הסינגל הבא שייצא הוא "Don't You Remember"

אדל מבצעת את השיר בלוס אנג'לס

בבריטניה הצליחה אדל לעלות עם "21" למקום החמישי במכירות אלבומים בכל הזמנים ובכך עקפה את מייקל ג'קסון. "21" נמכר בבריטניה ב-4,274,300 עותקים, חצי מיליון עותקים יותר מ-"Thriller" של 'גקסון שיצא לפני כשלושים שנה ונמכר מאז ועד היום (במקום הראשון בבריטניה בכל הזמנים נמצא אוסף להיטים של להקת "קווין" מ-81').

בנוסף האלבום "21" הוא האלבום הנמכר ביותר במאה ה-21" אחרי שעקף את "Back to Black" של איימי וויינהאוס. כמו כן שהה "21" 65 שבועות לא רצופים במקום הראשון בטבלת מכירות האלבומים בבריטניה.

אלבומה הקודם של אדל "19" גם הוא מכר בשנה האחרונה כמות של 5 מיליון עותקים בעולם, למרות שיצא לפני ארבע שנים, ואלפי עותקים בישראל. ה-DVD של אדל "LIVE AT ALBERT HALL" מכר למעלה מ- 5,000 עותקים בישראל ו- 6 מיליון עותקים בעולם ונחשב לאחד מהדי.וי.די הנמכרים ביותר בישראל בעשור האחרון.

>> אדל מובילה לקראת טקס פרסי הבילבורד עם 18 מועמדויות