ליאונרד כהן צפוי להופיע ב 24 בספטמבר באצטדיון רמת גן. המופע מיועד לחתום את סיבוב ההופעות הבינלאומי של הזמר-יוצר המיתולוגי, שימלאו לו 75 שלושה ימים לפני ההופעה בארץ. הופעה זו עשויה להיות גם האחרונה של ליאונרד כהן מול קהל, אם יעמוד בדיבורו ויפרוש מהופעות חיות בתום הסיבוב הנוכחי. בכל מקרה יש למעריצים כבר עכשיו מזכרת יפה בדמות די.וי.די. שיצא לאחרונה, המתעד הופעה שהתקיימה השנה בלונדון.

בועז כהן מפרסם היום ב"גלובס" כי:  "מכירת הכרטיסים תחל רק ב-1 במאי, אבל בשלושה ממשרדי הכרטיסים המובילים בתל-אביב - "לאן", "קסטל" ו"הדרן", כבר מעריכים את מחירי הכרטיסים החל מ-350 שקל למקום ביציעים ועד ל-1,500 שקל לכרטיס טוב במתחם ה-VIP שיוקם קרוב לבמה".

הזמר אושיק לוי נזכר היום כיצד התנדב לאונרד כהן להופעות בפני חיילים בתקופת מלחמת יום כיפור באוקטובר 1973 יחד איתו, עם מתי כספי ועם מרדכי "פופיק" ארנון.

טל פרי, כתב mako מוזיקה, על מלחמת המפיקים סביב המופע

האם הצליח המפיק הבינלאומי מרסל אברם לחטוף את יבוא המופע של לישראל מתחת לאפו של המפיק המקומי דודו זרז'בסקי? אברם טוען בימים האחרונים, באמצעות בא כוחו המקומי עו"ד חגי שטרווייס, שהוא המפיק שיביא את כהן לארץ.

לאונרד כהן (צילום: Vince Bucci, GettyImages IL)
מת לפגוש את שפרה | צילום: Vince Bucci, GettyImages IL

שני המפיקים, מרסל אברהם ודודו ז'רז'בסקי, ניהלו בשעתו מגעים לשילוב ישראל בסיבוב ההופעות של כהן. מרסל אברם ניסה להביא את המופע לארץ לפני כשנה וחצי, אך התקשה לגייס חסויות לפרויקט ונוצרה גם בעיית תאריכים היות ואצטדיון רמת גן, היעד המועדף לקיום המופע, כבר שוריין להופעה מתוכננת של הראפר סנופ דוג. למרבה האירוניה הופעתו של סנופ דוג, גם היא הפקה של מרסל אברם, בוטלה וקהל מעריציו של ליאונרד כהן בארץ נותר קרח מכאן ומכאן. התוצאה היתה מספר עצומות שהתפרסמו בחודשים האחרונים באינטרנט, הקוראות להבאתו של הזמר לארץ, עליהן חתמו כמה אלפי אנשים.

החלום של דודו ז'רז'בסקי

בקיץ שעבר, בעקבות הצלחתו ביבוא המופע של פול מקרטני לפארק הירקון והקשר העסקי המוצלח עם איש העסקים הישראלי יקיר שעשוע החי בלונדון, החל דודו זרז'בסקי במגעים עם מנהלי סיבוב ההופעות של ליאונרד כהן במטרה להביא אותו לישראל. זרז'בסקי אף אישר שהוא "חולם" להביא לארץ את הזמר-יוצר בראיון לאתר זה, שהתקיים מיד לאחר הופעתו של פול מקרטני בישראל. כאמור, בעקבות הפרסומים על בואו הצפוי של כהן לארץ, אך עם מרסל אברם כמפיק האחראי, עולה השאלה האם התנהל מאבק בין שני המפיקים או שמתוכנן שיתוף פעולה ביניהם.

"אני יכול רק לאשר שאני נמצא בקשר עם מנהלי הסיבוב של ליאונרד כהן כמעט שנתיים", אומר דודו זרז'בסקי בתגובה, "מסיבות שונות זה לא יצא לפועל בעבר, ואני חייב לציין שנכון לעכשיו אין בידי שום אישור ממקור מוסמך מקורב לכהן שזה אכן קורה הפעם. זאת למרות שאשמח לאישור כזה, כי אני רוצה לראות את המופע בישראל קודם כל כמעריץ של ליאונרד כהן".

-אבל היעד והתאריך כבר צוינו באתר של ליאונרד כהן. זה לא אישור רשמי?
"האתר בו צוין המופע בישראל הוא לא אתר רשמי של כהן, אלא אתר המסקר תאריכי הופעות של אמנים שונים באירופה".

הנציג של מרסל: "לא ידוע על משקיעים נוספים"

-האם מרסל אברם עשה לך מחטף, או שמתוכנן שיתוף פעולה ביניכם?
"אני לא משתמש לא במילה 'מחטף' ולא במילים 'שיתוף פעולה'. מתנהלים בימים אלה מגעים שונים, שבאופן טבעי מוקדם לחשוף כדי לא לפגוע הן בקהל והן במופע. כל מה שאני יכול לומר בשלב זה הוא מה שאמרתי לפני כמה חודשים. עבורי זו תהיה הגשמת חלום לראות שוב את ליאונרד כהן מופיע בישראל, במיוחד בהתחשב בעובדה שזה כנראה הסיבוב הבינלאומי האחרון שלו, ואשמח לשתף פעולה בכל יוזמה שתביא את המופע לארץ".

עו"ד חגי שטרווייס, נציגו בישראל של מרסל אברם, מסר בתגובה: "אני אומר רק מה שמרסל מאשר לי לומר, ומרסל אישר לי שיש לו הסכם סגור לגבי מופע של ליאונרד כהן באצטדיון רמת גן ב 24 בספטמבר. לא ידוע לי על כל תכנון לשתף פעולה עם משקיעים נוספים, אך ברור שאלו שיקולים עסקיים שלו העשויים להשתנות בעתיד".