בקיץ שעבר קבוצה מצומצמת של חברים קיבלו את המשימה המאתגרת להשלים את אלבומו השלישי של אביצ'י. אלבומו של טים ברלינג, הדיג'יי השבדי שהתאבד באפריל 2018, שוחרר היום לאוויר העולם, למרות שהוא כבר יותר משנה לא בחיים. בתוך האלבום תוכלו למצוא 12 רצועות שלא נשמעו עד היום בזכות עבודתם המסורה של כמה אומנים וחבריו של הזמר. האלבום היה כבר כמעט מוכן עוד לפני שהתאבד, אבל יציאתו התעכבה בעיקר בגלל הקושי הנפשי של האומנים לעבוד על החומרים.

את הבקשה קיבלו קבוצת החברים ממשפחתו של אביצ'י רק כמה חודשים לאחר ההתאבדות הטרגית. בין החברים היו גם הצמד המוזקלי וורגאס ולאגולה שסיפרו: "זה לא היה קל, היה קשה אפילו לפתוח את המחשב ולעבוד על השירים, לקח לנו חצי שנה לפתוח אותו. מה ששכנע אותנו הייתה הבקשה של המשפחה לשחרר את השירים".

הצמד גם סיפר שבזכות מספר רב של שיחות, אימיילים והודעות הם ידעו בדיוק מה אביצ'י רצה ואיך הוא דמיין שהאלבום ישמע. הכוכב היה כל כך שקוע במוזיקה שלו שאפילו בזמן טיסתו לעומאן, שם התאבד, הוא היה בקשר עם מפיקיו לצורך שינויים מוזיקליים שרצה להכליל בשיריו החדשים ועם איזה אומנים שונים רצה לשתף פעולה.

פייסבוק הודיעו שהאלבום ישודר לראשונה הלילה בלייב באפליקציית המציאות המדומה שלהם בשיתוף אוקולוס. גורם בחברת התקליטים שהוציאה את התקליט סיפר שכשאביצ'י היה בחיים הוא ראה במציאות המדומה תפנית חשובה כיצד העולם יצרוך את המוסיקה שלו.

אביצ'י היה קול משמעותי במוזיקת ה-EDM ושיריו כבשו שוב ושוב את פסגת מצעדי הפזמונים עם שירים שכולנו הכרנו כמו: "Wake Me Up" ,Hey Brother" ו- "Levels". יחד עם ההצלחה החלו גם הבעיות של הדיג'יי והוא אושפז כבר ב-2014 עם דלקת חריפה בלבלב שנגמרה מהתמכרות לאלכוהול. בנוסף הוא עבר ניתוח להסרת כיס המרה וקיבל תרופות מרשם לטיפול בכאבים העזים, בדיכאון וחרדות.

אביצ'י (צילום: מתוך עמוד הפייסבוק של Avicii)
אביצ'י | צילום: מתוך עמוד הפייסבוק של Avicii

ב-2016 הוא פיטר את מנהלו, פרש ממסע ההופעות שלו והתוודה: "בורכתי באפשרות לנסוע לטייל בכל העולם אבל לא נשאר לי מספיק זמן בחיי לסיבה האמיתית שבגללה הפכתי לאומן". כעבור שנתיים באפריל 2018 האומן התאבד בחדר המלון כשהוא רק בן 28, לפי האתר TMZ המוות שלו בוצעה באמצעות שברי בקבוק יין וסיבת המוות הייתה אובדן דם.