אין תמונה
אני מודה מודה מודה. ביונסה

כשבוע אחרי הוצאת הקליפ החדש והמדובר "Countdown" , שהוגדר מראש כרב-השפעות ורפרנסים, נכנעת ביונסה ללחץ ומודה כי חלק מהכוריאוגרפיה בקליפ אותו ביימה יחד עם אדריה טי (בתו של טום פטי) מועתקת או לפחות "מושפעת" מעבודת בלט חדשה יחסית.

הכוונה לקטע של 22 שניות מתוך הקליפ, אותו לקחו ביונסה ופטי בהשאלה מעבודת הבלט "Rosas Danst Rosa" של הכוריאוגרפית הבלגית ה מוערכת אן תרזה דה-קירסמייקר. לרשת עלה השבוע קליפ שיצר סטודיו בבריסל, המראה כיצד לקחה ביונסה קטעי ריקוד שלמים מהעבודה של הבלגית.

ביונסה אמרה בתגובה: "הבלט הזה היה רק השפעה אחת, רפרנס אחד מתוך רבים שנתנו לקליפ הזה חיים. עשיתי בו גם מחווה לסרט 'Funny Face' של אודרי הפבורן. ההשפעות הכי גדולות עלי בקליפ הזה היו הסיקסטיז, הסבנטיז, בריז'יט ברדו, אנדי וורהול, טוויגי ודיאנה רוס", אמרה לאתר של ה-BBC.

נציג הכוריאוגרפית הבלגית: נבדוק אפשרות לתבוע את ביונסה

אדריה פטי הוסיפה: "הבלט המקורי היה מרענן, מעניין, נצחי. הקליפ של ביונסה כבר נצפה במיליונים, כך שכל המעריצים כבר יכולים לראות את שלל ההשפעות".

היוצרת הבלגית דה-קירסמייקר אמרה: "לא ידעתי על זה דבר. אני לא כועסת, אבל זו העתקה, זו גניבה, וזה די דוחה, אני חייבת לומר. הן כנראה חשבו שהן יכולות לעשות זאת, משום שאלה עבודות מפורסמות".

נציג מטעם הבלגית אומר כי כרגע נבדקת אפשרות להגיש תביעה נגד ביונסה ופטי בגין הפרת זכויות יוצרים. "אנחנו בודקים באילו צעדים משפטיים ניתן לנקוט", אמר. הגשת תביעה על הפרת זכויות של תנועות ריקוד היא עניין מסובך, למרות שרצף של תנועות יכול לקבל הגנה בזכויות יוצרים אם הכוריאוגרף שפיתח אותן יכול להוכיח שהרצף ייחודי ומקורי.

>> ליידי גאגא פלרטטה עם ביל קלינטון וצילמה קליפ חדש