סיימון קאוול (צילום: Chris Jackson, GettyImages IL)
סיימון קאוול | צילום: Chris Jackson, GettyImages IL

אפשר להתווכח על תרומתו המוזיקלית לעולם, אבל אי אפשר להתווכח עם הכסף שהוא עשה מוזיקה. סיימון קאוול, האבא של תוכניות "איידול" ו"אקס פאקטור" נכנס לראשונה לרשימת עשרת העשירים ביותר ממוזיקה בבריטניה, אותה עורך מדי שנה המגזין "סאנדיי טיימס". קאוול, שבשנה שעברה היה רק במקום ה-11 הגדיל השנה את הכנסותיו ב-35 מיליון ליש"ט והונו נעמד כעת ב-200 מיליון ליש"ט.

האם מקומו של איש טלוויזיה ברשימת המרוויחים ממוזיקה? גם על זה כבר יש ויכוח, אבל עם הדולרים והפאונדים שקאוול עשה מחלומותיהם של זמרים ומוזיקאים צעירים קצת קשה להתווכח.

מקרטני, אלטון ג'ון, סטינג, ג'אגר וריצ'ארדס

לצדו של קאוול מאכלסת את רשימת עשרת העשירים הגדולים ממוזיקה גלריה של שמות גדולים. מוביל אותה קלייב קלדר, ממייסדי חברת המוזיקה "זומבה רקורדס" וחברות-הבת שלה, עם 1.3 מיליארד ליש"ט. במקום השני המלחין של מחזות הזמר ("פאנטום האופרה", "אוויטה", "ישו כוכב עליון", "קאטס") אנדרו לויד וובר עם 680 מיליון לי"שט

עוד ברשימה סר קמרון מקינטוש עם 675 מיליון ליש"ט, פול מקרטני עם 495 מיליון ליש"ט, סיימון פולר עם 375 מיליון, אלטון ג'ון עם 195 מיליון, מיק ג'אגר עם 190 מיליון ליש"ט, סטינג עם 180 מיליון וקית' ריצ'ארדס, חברו של מיק ג'אגר ל"רולינג סטונז" עם "רק" 175 מיליון ליש"ט, כסף קטן למי שסיפר שהוא מחליף את כל הדם בגוף פעם בכמה שנים.

בנוסף מפרסם המגזין את רשימת 20 המיליונרים הצעירים ממוזיקה בבריטניה, כשאת חמשת המקומות הראשונים תופסות נשים, מה שמעיד אולי על הכיוון אליו הולכת התעשייה. החמש הן הזמרת קתרין ג'נקינס עם 13 מיליון ליש"ט, שריל קול במקום השני המשותף עם ליאונה לואיס וקייטי מלואה, עם 12 מיליון כל אחת. אחריהן ג'וס סטון עם 9 מיליון, שארלוט צ'רץ' במקום השישי עם 8 מיליון ובמקום התשיעי נמצאות אדל, לילי אלן, נטשה בדינגפלד, דאפי ואיימי וויינהאוס כל אחת עם 6 מיליון ליש"ט.

>> דנה אינטרנשיונל בחזרה הראשונה לאירווזיון