מאז שהכריזה על הופעתה בישראל בספטמבר הקרוב, כחלק מפסטיבל "מטאור" שיתקיים בקיבוץ להבות הבשן, לנה דל ריי מתמודדת עם גל של ביקורות מצד מעריצים וארגונים אנטי-ישראליים, ובראשם ה-BDS. בניגוד ללורד, הזמרת בת ה-33, שבעבר ביטלה הופעה בארץ בעקבות מבצע "צוק איתן", נשארה נחושה בעמדתה והביעה נכונות להופיע מול הקהל הישראלי למרות הלחץ הרב שהופעל עליה.

אמש דל ריי העלתה פוסט לרשת, בו סיפרה שבמהלך התקופה בה תשהה בארץ, היא מתכננת לבקר גם בשטחי הרשות הפלסטינית. במכתב ששיתפה נכתב: "אני מבינה שקיים חשש שלא אציג את תמיכתי גם בפלסטינים. אז רק רציתי להודיע שכשאהיה בישראל, אני גם אגיע לפלסטין. אני מצפה לפגוש ילדים ישראלים ופלסטינים ולשיר לכולם. אני רוצה שלום גם לישראל וגם לפלסטין".

A post shared by Lana Del Rey (@lanadelrey) on

בהמשך אותו הפוסט לנה פנתה ישירות לרוג'ר ווטרס, חבר להקת פינק פלויד ופעיל BDS שלאחרונה הפעיל עליה לחצים. "קראתי את ההצהרה שלך לגבי נקיטת עמדה גם כשאתה מאמין בניטרליות. אני לגמרי מבינה מה אתה אומר וזאת הצורה בה אני בוחרת לפעול".

במכתב התגובה הראשון שלה, אותו העלתה בתחילת השבוע, לנה התייחסה לדרישה שתחרים את ישראל: "להופיע בתל אביב זו לא הצהרה פוליטית או הסכמה עם החלטות הממשלה הישראלית. התוכנית שלי הייתה לעשות את זה עם אנרגיה של אהבה ומסר של שלום. אם אתם לא מסכימים איתי אני מבינה את זה. אני רואה את שני הצדדים, אבל אני והלהקה שלי הופענו בכל העולם במשך עשור ואנחנו הולכים להגיע למקום שלהקות גדולות רבות יופיעו בו השנה". לנה הוסיפה גם שהיא "מאמינה שמוזיקה היא אוניברסלית ושצריך לעשות בה שימוש כדי לחבר".

לנה דל ריי תעלה לבמת 'נוגה' ב-7 בספטמבר כמופע המרכזי של פסטיבל "מטאור". כ-50 אמנים בינלאומיים צפויים להופיע באותו אירוע, ולצידם גם עשרות אמנים מובילים מהארץ. בין השמות הגדולים, אפשר למצוא גם את פושה טי, נינה קרביץ, אסאפ פרג, מורה מסה, פליינג לוטוס, ברי סחרוף, הדג נחש והבלקן ביט בוקס. לפסטיבל צפויים להגיע כ-15 אלף איש.