פיית' נו מור הופעה 2 (צילום: שוקה כהן)
הם חוזרים. מייק פאטון, פיית' נו מור | צילום: שוקה כהן

להקת "פיית' נו מור" בהנהגת הסולן מייק פאטון, מקליטה בימים אלה אלבום חדש ושביעי במספר, ראשון מזה 18 שנה, שצפוי לצאת בחודש אפריל 2015. אל האלבום יתלווה סיבוב הופעות חדש בארצות הברית, שאולי ימשיך גם לאירופה.

שיר ראשון מתוך האלבום, בשם "Motherfucker", חשפו "פיית' נו מור", בהופעה שלהם בהייד-פארק שבלונדון בחודש יולי האחרון.  הסינגל ייצא בפורנט תקליט 7 אינץ' ב-28 בנובמבר, שהוכרז כ"יום חנויות התקליטים - שישי השחור". הבי-סייד של התקליטון יהיה רמיקס של מעצב הסאונד האלקטרוני-אמנותי J.G. Thirlwell.

בסיסט הלהקה, בילי גולד, הוא המפיק המוזיקלי של האלבום, שמוקלט בימים אלה באולפן של "פיית' נו מור" באוקלנד, בצורה עצמאית לחלוטין. האלבום ייצא בלייבל שהקימה הלהקה ("Reclamation Records"), ויופץ על ידי החברה של הסולן מייק פאטון, "Ipecac Recordings".

"אנחנו כבר ממש עמוק בתוך ההקלטות", אומר גולד ל"רולינג סטון". "לאלבום עדיין אין שם. אבל אנחנו מרגישים בנוח לדבר על זה שאנחנו מקליטים. התחלנו את הלהליך לפני שנה וחצי. כל אחד גר בעיר אחרת ולכולם יש מה לעשות, אז העבודה מתחילה בלהתכנס, לעבוד יחד ולהתקדם לאט לאט. שאלו אותי בשנה האחרונה מה אני עושה, אבל שמרנו את זה בסוד, כי לא רצינו סתיים לייצר הייפ מוקדם מדי".

פיית' נו מור הופעה 5 (צילום: שוקה כהן)
"עם הכימיה שלנו ואיך שאנחנו מנגנים, זה תמיד יישמע כמונו". בילי גולד, פיית' נו מור | צילום: שוקה כהן

גולד מסביר גם איך לדעתו נשמע האלבום: "האלבום משקף את מה שעבר עלינו מאז האלבום האחרון של הלהקה. זה מקדם את הדברים קדימה. לדעתי יש כמה חלקים ממש חזקים, ויש כמה שנוצר בהם מעין 'חלל'. מה שאנחנו עושים, עם הכימיה שלנו ואיך שאנחנו מנגנים, זה תמיד יישמע כמונו. זה פשוט מה שאנחנו רגילים לעשות, שגורם לנו להרגיש טוב. אני מקווה שזה לא נשמע כמו חבורת זקנים בני חמישים, שזה מה שאנחנו".

כמו כן גולד מדגיש: "אנחנו חופשיים מכל המחויבויות שלנו מבחינת חוזי הקלטות. לא היינו בסיבוב הופעות ויש לנו את השירים האלה, שאנחנו חושבים שהם די קוליים, אז למה שלא נוציא משהו חדש משלנו וניצור שוב את העתיד שלנו? אנחנו הבעלים של העתיד שלנו יותר ממה שאי פעם היינו". אחרי שיוציאו את האלבום מתכננים חברי הלהקה לצאת לסיבוב הופעות מלא בארצות הברית, כיוון שמאז האיחוד שלהם לפני שש שנים הופיעו רק בחמש ערים גדולות.

"פיית' נו מור" נחשבת לאחת הלהקות האלטרנטיביות הטובות והחשובות בהיסטוריה של הרוק. היא הופיעה בעבר בארץ ויש לה קשר מיוחד עם הקהל הישראלי, במיוחד לסולן מייק פאטון, שבהרכבים שונים כבר היה כאן שבע פעמים - האחרונה ביניהן בקיץ שעבר.

פיית' נו מור הופעה 10 (צילום: שוקה כהן)
פיית' נו מור בהופעה בישראל - מייק פאטון יורק | צילום: שוקה כהן