אקסל רוז (צילום: Evan Agostini, GettyImages IL)
מי מתעסק? זה קנייה | צילום: Evan Agostini, GettyImages IL

המנהל הנוכחי של "גאנז נ' רוז'ס", אירווינג אזוף, מכחיש גל שמועות לפיו יצורפו הגיטריסט סלאש והבסיסט דאף מקגיאן לסיבוב ההופעות המתוכנן של הלהקה ב 2009. על פי השמועות הביעו השניים הסכמה עקרונית לסיים את הסכסוך רב השנים עם אקסל רוז, ולחבור אליו על הבמה, אבל אזוף אומר: "לא מתוכנן איחוד כזה, ולא נוהלו שום מגעים עם חברים לשעבר בלהקה בנדון. בעתיד, אצפה מהתקשורת לגלות יותר אחריות ולברר את הפרטים ממקורות מוסמכים לפני שיתנו במה לשמועות חסרות אחריות ואחיזה במציאות".

במקביל, התקבל אות חיים ראשון מאקסל רוז, לראשונה מאז יצא "דמוקרטיה סינית", האלבום החדש המדובר של "גאנז נ' רוז'ס". כזכור, ניתק הרוקר בן ה 46 מגע עם נציגי חברה התקליטים שלו "גפן" במקביל לצאת האלבום ונעלם. ככל הנראה על מנת להימנע מלחצים לקדם את האלבום בראיונות לתקשורת, צעד אותו הוא מסרב בתוקף לנקוט. רוז, כדרכו, ממשיך לתקשר עם קהלו בעיקר באמצעות בלוגים אישיים שהוא מפרסם באתר הרשמי שלו באינטרנט.

בסוף השבוע פרסם רוז מכתב בו הוא מברך את הראפר קניה ווסט על הצלחת אלבומו החדש "808's and heartbreak". אלבומו של ווסט יצא במקביל ל"דמוקרטיה סינית", ונכנס למקום הראשון במצעד המכירות בארצות הברית עם 450 אלף עותקים. "גאנז נ' רוז'ס" הסתפקו במקום השלישי, ובמכירות של 260 אלף עותקים. אכזבה לחברת התקליטים של הלהקה, שצפתה לחצות רף גבוה בהרבה אחרי הציפייה בת 14 השנים להשלמת האלבום.

ואולם מתברר שאקסל רוז, הידוע כרתחן ולא ממש יציב, הגיב דווקא הפעם באדיבות לא צפויה. הסיבה: הוא מעריץ מושבע של קניה ווסט. "נפגשנו בזמנו בטקס פרסי ורסאצ'ה וניהלנו שיחה ממושכת. אני אוהב את המוזיקה שלו ואמרתי לו את זה. גם הופעת הבמה של קניה ראויה להערצה בעיני. הוא פיזי מאוד, נותן את כולו על הבמה, ואני מתחבר לזה.

"לפני שהאלבומים החדשים שלנו יצאו שלחתי לו הודעה, ואמרתי שלא משנה אילו שטויות יקרא בתקשורת חשוב לי שידע שאין לזה שום קשר אלינו ואני מאחל לו רק טוב. בכל מקרה, אני מרוצה מאד מקצב המכירות של האלבום שלנו".