בריטני ספירס מופיעה
אוהבת פילים, בעיקר את החדק. בריטני ספירס | צילום: Patrik Stollarz, GettyImages IL

בריטני ספירס, המתקמבקת הגדולה של השנה האחרונה, פתחה אתמול את סיבוב ההופעות העולמי, שישלים את התחייה שלה, אחרי כל הטרגדיות והבעיות האישיות מהם סבלה בשנים האחרונות. כשם אלבום הקאמבק "Circus", שזכה לביקורות מפרגנות, גם סיבוב ההופעות של ספירס יראה כקרקס גדול, כפי שניתן לראות בצילומי החזרות למופע הענק, שיכלול מעל ל-20 שירים ויחולק לארבעה חלקים. השמועות אומרות שפילים ובעלי חיים אחרים צפויים אף הם לעלות על הבמה, ויהיו חלק מההפתעות שמכינה ספירס לקהל. הסיבוב הנוכחי אמור להסתיים בחודש יוני בלונדון.

כריס קורנל, הסולן לשעבר של להקת "סאונדגרדן" ו"אודיוסלייב", עומד לשחרר ב-10 במרץ את אלבום הסולו השלישי שלו "Scream". עד שייצא ניתן לשמוע את האלבום בחינם בעמוד המייספייס שלו. כזכור היה אמור קורנל להגיע להופעה בארץ בקיץ 2008 וביטל את בואו בטענה שהוא הולך לעבוד על האלבום, אותו הפיק יחד עם מפיק-העל טימבלנד, מה שמסביר את כיוון הR&B של האלבום ופחות את האנרגיות של הלהקות הקודמות בהן היה קורנל חבר.

אואזיס לא מורשים להופיע בסין

אואזיס בהופעה ליאם גלאגר, oasis, liam galagher
האם wonderwall נכתב על החומה הסינית? נואל גלאגר מ"אואזיס" | צילום: ShowBizIreland, GettyImages IL

להקת אואזיס טוענת ששלטונות סין ביטלו ברגע האחרון את סיבוב ההופעות שתוכנן לה במדינה הקומוניסטית, כיוון שהסולן נואל גלאגר השתתף לפני 12 שנה באירוע צדקה אמריקני, שכל הכנסותיו הועברו לתנועה למען שחרור טיבט. משרד התרבות הסיני, שאסר את כניסת הלהקה לבייג'ין ושנחאי פרסם הודעה נגדית לפיה היו למארגנים בעיות כלכליות שלא אפשרו את קיום ההופעות. אואזיס הודיעו בתגובה כי הם מאוכזבים מאוד מההחלטה. 

נראה כי הסינים מקפידים במיוחד על הופעות מחו"ל על רקע המתיחות הגוברת לקראת ציון יום השנה ה-50 לניסיון המרד הטיבטי הכושל נגד הכיבוש הסיני ויציאת הדלאי לאמה לגלות. כמו כן, הסינים למודי ניסיון אחרי שלפני שנה צעקה ביורק למיקרופון בסיום הופעתה בשנחאי "עצמאות לטיבט". מאז מחוייב כל אמן מחו"ל להעביר מראש לשלטונות סין את רשימת השירים שישיר בהופעה ואת מילותיהם.

השנה יציינו 40 לפסטיבל וודסטוק המיתולוגי, שהתרחש ב"קץ האהבה" הגדול של שנת 1969. הדיבור בתעשיית המוזיקה העולמית הוא על פסטיבל בן יומיים שיתקיים באוגוסט הקרוב בניו-יורק וברלין. בינתיים שום להקה לא אישרה את השתתפותה, אך המארגנים מקווים לגייס כמה מהמשתתפים המקוריים שבחלקם עדיין חיים ופעילים, כמו "סנטנה", "המי" ו"גרייטפול-דד". אם וודסטוק 2009 אכן יתקיים, יהיה זה אחרי הפסקה של 10 שנים, אחרי שאירועים אלימים שהתקיימו במהלך וודסטוק 99 הרסו את רוח ה"peace & love" של הפסטיבל המקורי.