ליידי גאגא. הפילה את אמזון (צילום: רויטרס)
שוברת שיאים. ליידי גאגא | צילום: רויטרס

טקס פרסי אמ.ט.וי (VMA) ה-27 יתקיים השנה ב- 12.9 בהיכל נוקיה בלוס אנג'לס, כך פרסמה אתמול הרשת. כזכור, בשנה שעברה עלה הטקס לכותרות עקב ההתפרצות של קנייהה ווסט לבמה במחאה על כך שטיילור סוויפט גרפה את פרס זמרת השנה על חשבונה של ביונסה. מעניין מה תהיה השערוריה השנה.

את רשימת המועמדויות לטקס מובילה בגאון כוכבת הפופ הגדולה ביותר בעולם כיום, ליידי גאגא, שמועמדות בלא פחות מ-13 קטגוריות. מדובר בשיא חדש בתולדות טקס פרסי המוזיקה ה-"MTV Video Music Awards" האמריקני - המספר הרב ביותר של מועמדויות לאמן אחד בשנה אחת אי פעם.

גאגא: "אלוהים יצר אותי בשביל לעשות קליפים של גייז"

גאגא מועמדת בקטגוריות "Best Pop Video", "Best Female Video", "Best Dance music Video" ועוד. כמו כן היא הזמרת הראשונה, שמועמדת בקטגוריה היוקרתית "Video of the Year" עם שני קליפים שונים: "Bad Romance" ו- "Telephone" יחד עם ביונסה.

בהודעה לעיתונות אמרה גאגא הנרגשת: "זה כבוד בשבילי ועבור כל 'המפלצות הקטנות' וה'פריקים שמנבאים את עצמם' (הכוונה למעריצים) של העולם לשבור את שיא המועמדויות לאמן בודד בשנה אחת בהיבטוריה של טקס ה-VMA. באופן אירוני אני גאה אף יותר שמדובר במספר 13. לפני הרבה זמן העולם אמר לי ול'מפלצות הקטנות' שקולנו לא יישמע ויחד שינינו את החוקים. אלוהים שם אותי בעולם הזה משלוש סיבות: לעשות מוזיקה רועשת, קליפים של גייז וליצור גסויות מזוינות. תודה לך אלוהים".

אמינם עם 8; ג'סטין ביבר מועמד ל"האמן החדש של השנה"

אמינם הופעה 2 (צילום: Kevin Winter, GettyImages IL)
8 מועמדויות. אמינם | צילום: Kevin Winter, GettyImages IL

הכוכב הבא עם מספר מועמדויות גבוע במיוחד הוא אמינם, עם 8 מועמדויות לפרסים, ביניהן:  Best Male Video, ו- “Video of the Year” עבור “Not Afraid". ג'סטין ביבר מועמד בקטגוריית "האמן החדש של השנה" על להיטו "Baby".

קשה ולהיטה "Tik Tok" ("שיר המקפלות") מועמדים ל-3 פרסים. הראפר B.O.B מועמד לחמישה פרסים. הלהקה האלטרנטיבית "פלונס אנד דה מאשין" מועמדת גם היא לחמישה פרסים עבור "Dog Days Are Over”.

ג'ייסון דרולו מועמד על “In My Head". כמו כן מועמדים לפרסים גם ג'יי זי, אליסיה קיז, פינק, קייטי פרי ו- "30 Seconds To Mars", שיגיעו בקרוב להופעה בישראל.

>> מייק פאטון של "מונדו קיין" הוא איש הרנסאנס המודרני של המוזיקה העולמית