הדואט של ליידי גאגא ובראדלי קופר מתוך שובר הקופות "כוכב נולד" הפך ללהיט הגדול ביותר שהזמרת הוציאה בשנים האחרונות. לצד הפופולריות העצומה, השיר זיכה את השניים בפרס אוסקר ובשני פרסי גראמי. עכשיו השיר הגיע להישג נוסף ומרשים לא פחות - מקום ראשון במצעד הלהיטים האמריקאי של בילבורד.

אמש פורסם באופן רשמי שליידי גאגא ובראדלי קופר הצליחו לכבוש את מצעד השירים הנחשב בעולם, ובכך הורידו את אריאנה גרנדה מהמקום הראשון, אחרי חמישה שבועות רצופים. רבים מאמינים שההופעה האינטימית של גאגא ובראדלי בטקס פרסי האוסקר והשמועות על רומן שמתנהל ביניהם עודדו את המכירות וההשמעות של השיר והעלו אותו לראש המצעד.

"Shallow" הוא השיר הרביעי של ליידי גאגא שהגיע למקום הראשון במצעד האמריקאי. בעבר הכוכבת הצליחה לכבוש את המצעד שלוש פעמים. היא עשתה זאת ב-2009 עם שני הסינגלים הראשונים שלה, "Just Dance" ו"Poker Face", ושלוש שנים לאחר מכן עם "Born This Way".

גאגא כמעט הצליחה לכבוש את המצעד עם "Bad Romance", אבל השיר נשאר במקום השני במשך שבעה שבועות. בשבע השנים האחרונות גאגא לא הצליחה לייצר להיטי מקום ראשון ורבים האמינו שההייפ שהיה סביבה מרגע הפריצה שלה מתפוגג עם הזמן ושלעולם לא תצליח לכבוש שוב את המצעד. ההצלחה של "Shallow" הוכיחה אחרת.