אלבום הקאמבק של ליידי גאגא, אותו היא הוציאה לפני כארבעה חודשים, כולל כמה שירים העוסקים במשברים מחייה האישיים. אותם שירים קיבלו מעטפת פופית, דבר שלעיתים מעט מונע מהמאזינים להתחבר באופן מלא למילים ולסיפורים החושפניים שעומדים מאחור.

בניסיון להרחיב על אותם נושאים ולעורר מודעות בקרב מעריציה, הזמרת העניקה בתקופה האחרונה מספר ראיונות אינטימיים, במהלכם היא דיברה בפתיחות רבה על תקופות אפלות מעברה, ובאחד הראיונות האחרונים שלה, גאגא סיפרה על ההתמודדות שלה עם מחשבות אובדניות ופגיעה עצמית.

"הייתה תקופה שהרגשתי שאין סיבה שאשאר בחיים חוץ מלדאוג לבני המשפחה שלי. זה לא תמיד קל לתת לאנשים אחרים לראות שאתה סובל מבעיות נפשיות".

"הייתי נוהגת להראות את זה כשהייתי פוצעת את עצמי", המשיכה גאגא, "הייתי אומרת 'תראו, חתכתי את עצמי. כואב לי'. עשיתי את זה כי חשבתי שאף אחד לא רואה את הכאב הפנימי שלי. בעיות נפשיות הן פשוט משהו בלתי נראה".

באותו ראיון סיפרה גאגא שהדמות שבנתה לעצמה בתחילת הקריירה העצימה את התקפי החרדה מהם סבלה, וגרמה לה להתמודד עם לחץ ומחסור בפרטיות: "זה הרס לי את החיים. האויבת הכי גדולה שלי היא ליידי גאגא".

 

אובדנות היא תופעה הניתנת למניעה. במקרה שאדם בסביבתכם נמצא במשבר ועלול להיות אובדני, אל תהססו - דברו איתו, עודדו אותו לפנות לעזרה מקצועית והדגישו את חשיבות פנייה זו. נסו לסייע לו לפנות לאנשי מקצוע בקהילה או לגורמי תמיכה ארציים: