אין תמונה
מירה עווד

הזמרת מירה עווד, שייצגה את ישראל באירוויזיון 2009 יחד עם אחינועם ניני, חתמה על חוזה-אמן לשלושה אלבומים עם חברת המייג'ור העולמית "Sony", דרך הסניף הספרדי שלה. "סוני" מתחייבת בחוזה להשקיע תקציב גדול בהקלטות ובעווד עצמה. אופי החוזה מוכיח אמונה גדולה של חברת התקליטים בזמרת.

מדובר על הישג בקנה מידה גדול מאוד לעווד, שאמנים ישראלים רבים היו שמחים להתברך בו. הזמר הישראלי האחרון שחתם על חוזה דומה ב"סוני" היה אסף אבידן עם להקתו המוג'וז. זהותה המגזרית של עווד, כישראלית-ערביה המייצגת את ישראל בחו"ל, מעצימה עוד יותר את גודל ההישג.

מירה עווד לא נפגעה מהחרם על ישראל, אחינועם ניני דווקא כן

האלבום הראשון כבר בהקלטות

אלבומה הראשון של עווד עם חברת "סוני" ייצא כבר בתחילת 2011, בהפקה מוזיקלית של קרלוס ג'יהן, אחד המפיקים הגדולים והמצליחים כיום בספרד. עווד כבר החלה לעבוד על הפרויקט והיא נמצאת בעיצומן של הקלטות במדריד. האלבום מוקלט בשפות אנגלית וספרדית, כשהכיוון המוזיקלי הוא "וורלד פופ".

כזכור, שיתוף הפעולה הראשון עם "סוני" היה הקלטת דואט של עווד עם להקת הרוק הספרדית המצליחה "האוזן של וואן גוך".

ותודה לאחינועם, שהבאתני עד הלום

אחינועם ניני מירה עוואד גילי דור אירוויזיון מוסקבה (צילום: Oleg Nikishin, GettyImages IL)
"אני מודה לאחינועם ניני שנתנה לי את הבמה". עווד וניני באירוויזיון | צילום: Oleg Nikishin, GettyImages IL

"את הקשר עם חברת 'סוני' אני חייבת לתחרות האירוויזיון בה לקחתי חלק בשנה שעברה ביחד עם אחינועם ניני, חברתי הטובה", אומרת עווד. "בהמשך להופעתנו במוסקבה וכחלק מקריירת ההופעות הבינלאומית של אחינועם קיבל מנהלנו עפר פסנזון הרבה מאוד הזמנות לפסטיבלים בינלאומיים בחו"ל, ובאחד הפסטיבלים בספרד נוצרה מערכת יחסים מצוינת עם נשיא סוני, קרלוס לופז".

"אני חייבת לתת קרדיט ענקי לאחינועם ניני שנתנה לי במה ואפשרות לחשיפה בינלאומית, תמכה ופרגנה מעל עשרות במות ברחבי העולם במהלך השנה האחרונה", מוסיפה עווד. "כמו כן אני נותנת קרדיט לתחרות האירוויזיון שהיוותה לנו פלטפורמה כל כך טובה להפצת המוזיקה שלנו. זה מראה שלא צריך לזכות בתחרות על מנת שיפתחו לך דלתות. מכיוון שלנו הייתה תשתית בינלאומית יכולנו לנצל את האירוויזיון בצורה הטובה ביותר".

>> מירה עווד לא נפגעה מהחרם על ישראל, אחינועם ניני דווקא כן; שיר מחאה ישראלי חדש בעקבות פרשת המשט