בחודש יולי האחרון, בזמן שניהלה את המאבק על זכויות השירים שלה מול סקוטר בראון, טיילור סווייפט הפתיעה את המעריצים כששחררה את אלבומה השמיני, "Folklore", ללא כל הודעה מוקדמת. 

כוכבת הקאנטרי-פופ שמרה על סודיות מוחלטת בכל הנוגע לפרטים השונים הקשורים לאלבום, לפחות עד שהכריזה על יציאתו כ-15 שעות לפני השקתו בשרשרת פוסטים באינסטגרם. אלמנט ההפתעה גרם למעריצים רבים להתאבסס על השירים ולחקור כל מילה ואות, וכשסיימו עם עבודת המחקר, רובם שמו לב לשם שחזר על עצמו כמה פעמים ברשימת הקרדיטים - זאת למרות שאף אחד מהם לא מכיר אותו ואין לו כל זכר באינטרנט: אז מי אתה וויליאם באורי?

בזמן שרבים תהו "מי זה לעזאזל הבאורי הזה", התעלומה התעצמה עוד יותר כשסוויפט כללה אותו ברשימת "הגיבורים המוזיקליים" שלה בפוסט תודות בחשבון האינסטגרם - וכמובן שכולם תויגו חוץ ממנו.

בנוסף, היו גם כמה מעריצים חדים שתהו האם יכול להיות שמדובר בבן זוגה הנוכחי ג'ו אלווין, זאת מכיוון שאחד המקומות בהם הזוג נחשף בפני הציבור לראשונה היה מלון באורי, וסיבה נוספת לחשדות הייתה - ואנחנו באמת לא יודעים איך הם יודעים את זה - שסבא רבא (!) של אלווין - היה המלחין וויליאם אלווין.

כעת, עם צאת סרט הדוקו של סוויפט בשירותי הסטרימינג של דיסני+, "Folklore: The Long Pond Studio Sessions", התעלומה הגיעה לקיצה: "היו המון דיונים על זהותו של וויליאם באורי... פשוט כי זה לא אדם אמיתי", הודתה הזמרת במהלך הסרט. "אז, ויליאם באורי זה ג'ו, עד כמה שאנחנו יודעים".

View this post on Instagram

A post shared by Andrew (@taysdrew)

באורי, או אלווין כפי שכבר הודתה סוויפט, מופיע בקרדיטים של השירים "Exile" ו-"Betty", כשהראשון מביניהם הוכרז אפילו כמועמד לפרס הגראמי בתור ביצוע הפופ הטוב ביותר של צמד/להקה.

בסרט עצמו סוויפט פרגנה וסיפרה על כשרונו של בן זוגה: "ג'ו מנגן נפלא בפסנתר והוא כל הזמן מנגן ויוצר דברים". לגבי העבודה על השירים, סוויפט הסבירה שהוא כתב את כל החלק של הפסנתר בשיר "Exile", ושב-"Betty" היא ביקשה ממנו עזרה לאחר ששמעה אותו שר את הפזמון.

"זה צעד שמעולם לא עשינו, כי למה שנכתוב שיר ביחד?", אמרה סוויפט, אבל מתברר שהעזרה שלו לגמרי עשתה את העבודה כי האלבום שבר מספר שיאים כבר ביממה הראשונה לצאתו, אחרי שמכר יותר מ-1.3 מיליון עותקים תוך 24 שעות ושיריו צברו יותר מ-80 מיליון השמעות בספוטיפיי ו-35 מיליון באפל מיוזיק.