איימי ווינהאוס - שזופה (צילום: Neil Mockford, GettyImages IL)
ווינהאוס. בת 27 במותה | צילום: Neil Mockford, GettyImages IL

סוף עצוב לסיפורה של הזמרת בעלת הקול העמוק והתסרוקת המוכרת: איימי וויינהאוס נמצאה מתה היום (שבת) בשעה שש (שעון ישראל) בביתה בלונדון.

עיתונים בבריטניה מדווחים כי סיבת מותה של הזמרת היא, ככל הנראה, מנת יתר של סמים.

וויינהאוס, בת 27 במותה, נראתה לאחרונה השבוע בפסטיבל "אייטונס" עם בת סנדקותה, דיון ברומפלד. למרות שלא הופיעה בפסטיבל, וויינהאוס עלתה על אחת הבמות ולהפתעת הקהל פנתה אליהם.

"איימי דידתה על הבמה, תפסה את המיקרופון והתחננה בפני הקהל לקנות את האלבום של דיון", סיפר עד ראייה שנכח במקום.

הגופה של איימי ווינהאוס (צילום: Gareth Cattermole, GettyImages IL)
מובילים את גופתה של ווינהאוס מחוץ לביתה הלונדוני | צילום: Gareth Cattermole, GettyImages IL

הזמרת, שסבלה מהתמכרות קשה לסמים ואלכוהול, עברה גמילה ושוב חזרה לסורה, ביטלה את סיבוב ההופעות האירופאי שלה לאחרונה, לאחר הופעה זכורה לשמצה במיוחד בבלגרד ביוני האחרון. וויינהאוס עלתה לבמה שיכורה ומבולבלת, התיישבה ולא הצליחה לתפקד.

ההופעה עצמה הופסקה, ודובריה של הזמרת הודיעו כי הופעותיה יבוטלו למשך הזמן שיידרש לה להחלים. בהודעה רשמית שמסרו אז נכתב: "כל הקרובים לה מבקשים לעשות כל שביכולתם כדי לעזור לה לחזור למיטבה ויינתן לה כמה זמן שתצטרך כדי לעשות כן". זמן שתם היום.

"אני לא מאמינה שזב שקרה, אני בוכה כל כך חזק", כתבה קלי אוסבורן, בתו של הזמר אוזי אוסבורן וחברתה הטובה של וויינהאוס. "איבדתי את אחת החברות הכי טובות של
השחקנית דמי מור כתבה עם היוודע דבר מותה של הזמרת: "חדשות מאוד עצובות על איימי וויינהאוס, ליבי יוצא אל משפחתה, שנפשה הטרודה תנוח בשלום". הזמר בריאן אדמס כתב לזמרת: "איימי היקרה, את תחסרי לנו
 
 
לנצח. יש לך את כל אהבתי, נוחי על משכבך בשלום, בריאן". היו גם כאלה שלא האמינו לחדשות הנוראיות - כמו זמרת הפופ האמריקנית ניקי מינאז', שכתבה: "בבקשה תגידו לי שאיימי וויינהאוס לא מתה. האם זו בדיחה חולנית?".י. איימי, אני אוהב אותך לנצח ואני אף פעם לא אשכח אותך כפי שאת באמת". גם הזמר ריקי מרטין נדהם מהחדשות הטראגיות: "אני מרגיש כאב גדול. אני מרגיש כעס. נוחי ילדה יפה, נוחי. את חופשייה", כתב בטוויטר.

עם היוודע דבר מותה של הזמרת, כתבה השחקנית דמי מור בחשבון הטוויטר שלה: "חדשות מאוד עצובות על איימי וויינהאוס, ליבי יוצא אל משפחתה, שנפשה הטרודה תנוח בשלום". קלי אוסבורן, חברתה הטובה של וויינהאוס כתבה: "אני לא מאמינה שזה קרה, אני בוכה כל כך חזק. איבדתי את אחת החברות הכי טובות שלי". 

הזמר בריאן אדמס צייץ: "איימי היקרה, את תחסרי לנו לנצח. יש לך את כל אהבתי, נוחי על משכבך בשלום, בריאן". גם הזמר ריקי מרטין הגיב על החדשות הנוראיות: "אני חש כאב וכעס גדול. נוחי ילדה יפה, נוחי. את חופשייה".

איימי ווינהאוס. ארכיון (צילום: AP)
יהי זכרה ברוך | צילום: AP

>> איימי ווינהאוס הפסידה לסמים והצטרפה ל"מועדון 27"