העולם כולו מתאבל על דיוויד בואי, האגדה בעלת מאה הפנים: מוזיקאי גאון, שחקן מוכשר, פורץ דרך בנושאי זהות ומגדר, איקון אופנה אמיץ, גיבור תרבות. אבל עבור שני אנשים בעולם, בואי הוא לפני הכל אבא. קשה לדמיין את דיוויד בואי בתפקיד כל כך ארצי, הוא הרי תמיד היה נראה לא מכאן. אבל כן, היו לו שני ילדים: דאנקן ואלכסנדריה. 

דיוויד הפך לאבא צעיר, כשהיה רק בן 24, כשהוא ואשתו הראשונה, הדוגמנית אנג'לה ברנט, הביאו לעולם ב-1971 את דאנקן זואי האייווד ג'ונס. כבר בלידתו בואי הקדיש לו את השיר "Kooks", ובאופן מפתיע ביחס לכוכבי רוק, לאחר הגירושים של דיוויד ואנג'לה דווקא דיוויד קיבל את המשמורת על דאנקן וגידל אותו. 

מאקו מוזיקה- נפרדים מדיוויד בואי:

 

דיוויד בואי ובנו (צילום: אימג'בנק/GettyImages, getty images)
דיוויד בואי, אנג'לה ודאנקן התינוק | צילום: אימג'בנק/GettyImages, getty images
בואי האבא מאוד רצה שבנו ינגן על כלי, אבל דאנקן לא היה בעניין, כפי שהוא סיפר בראיון: "הוא ניסה לגרום לי ללמוד לנגן על תופים אבל לא רציתי. סקסופון? לא. פסנתר? לא. גיטרה? לא. שאלוהים יברך אותו, הוא המשיך לנסות ולא קרה כלום. שום דבר לא תפס". כשבואי התחתן בפעם השנייה, עם הדוגמנית אימאן, בנו היה שם ביום החתונה כשושבין וצולמה התמונה המדהימה הזאת שמוכיחה עד כמה התפוח לא נפל רחוק מהעץ, לפחות מבחינת המראה.

A photo posted by CaKe (@ziggyontoast) on


היום דאנקן כבר בן 44, והוא במאי קולנוע נחשב שאפשר לראות את ההשפעות של העולם התרבותי של אביו בסרטיו.  בואי עצמו היה מאוד גאה בהשגים של בנו כיוצר סרטים, ואמר על סרטו הראשון, "ירח": "זה כזה סרט נהדר. קשה להאמין שזה הראשון שלו. אני כל כך שמח בשבילו וגאה בו".


אמש, ההודעה הרשמית על מותו של בואי נחשפה דרך הטוויטר של דאנקן, שפרסם את התמונה המתוקה הזאת שלהם בצירוף המשפט הפשוט והכואב: "מאוד מצטער ועצוב לומר שזה נכון. אני אתנתק לזמן מה, אוהב את כולכם". 


בואי הפך לאבא בפעם השנייה בגיל 53, כשהביא לעולם עם אשתו השניה אימאן את אלכסנדרה-זוהרה (לקסי). כשהתינוקת היית בת רק 17 ימים, הצטלמו איתה ההורים המאושרים לשער מגזין "Hello" וחשפו אותה בפני העולם שהיה סקרן מאוד לראות כיצד שילוב הגנים של שני האנשים היפהפיים והמיוחדים האלה נראה.

דיוויד בואי ובתו (צילום: אימג'בנק/GettyImages, getty images)
דיוויד בואי, אימאן ואלכסנדה התינוקת | צילום: אימג'בנק/GettyImages, getty images

אימאן סיפרה שהחיים שלהם, באופן מפתיע, היו מאוד רגילים וביתיים. בואי היה עוזר לביתו לקסי עם שיעורי הבית והתעקש שהיא תקרא במשך שעתיים בכל יום. באוגוסט האחרון, לכבוד חגיגות יום ההולדת ה-15 של בתם, פרסמו דיוויד ואימאן בדפי הפייסבוק הרשמיים שלהם תמונות מאותם צילומים למגזין.

HAPPY FIFTEENTH BIRTHDAY TO LEXI“Baby, baby, I’ll never let you down...”We’re sure you will all want to join us in...

Posted by David Bowie on Saturday, August 15, 2015

בראיון מ-2007, בואי סיפר בראיון על חיי המשפחה שלו: "אני מרגיש מאוד בנוח, ואני אוהב את זה. אף פעם לא חשבתי שאני אהיה כזה איש משפחה. לא חשבתי שזה היה חלק ממי שאני. אבל מישהו אמר שכשאתה מתבגר אתה הופך להיות האדם שתמיד היית צריך להיות, ואני מרגיש שזה קורה לי. אני מאוד מופתע ממי שאני, כי האמת היא שאני כמו אבא שלי".

היום לקסי היא מתבגרת בת 15, והיא נערה יפה שחיה חיים פרטיים, הרחק מעין הפפארצי. בניגוד לילדים-של אחרים בגיל ההתבגרות, היא לא מחזיקה בחשבון טוויטר או אינסטגרם.