בונו, U2, גלסטונברי (צילום: Ian Gavan, GettyImages IL)
ביוטיפול דיי. בונו | צילום: Ian Gavan, GettyImages IL

מעריצי להקת U2 וחובבי מוזיקה בכל העולם יכולים לנשום לרווחה: בונו, סולן הלהקה, ניצל אתמול מתאונת מטוס, שעלולה היתה להסתיים באסון כבד. בונו האירי, שנולד כפול דיוויד יוסון, עשה את דרכו לברלין במטוס פרטי מדגם לירג'ט 60. בזמן הטיסה התנתקה הדלת האחורית של המטוס, וסכנה נשקפה לנוסעים - בונו, ארבעה נוסעים נוספים ושני אנשי צוות, כך מפרסמות סוכנויות הידיעות באירופה.

הטייס של בונו לא איבד עשתונות והצליח לנחות בבטחה. ה"דיילי מייל" מוסיף: "שעה אחרי ההמראה הנוסעים שמעו רעש גדול שהגיע מהחלק האחורי של המטוס. כשהם נחתו, הם נחרדו לגלות שכל המטען שהיה בחלק האחורי נפל למטה". "בונו מרגיש שהיה לו הרבה מזל", סיפר מקורב לזמר לעיתון הבריטי. עדיין לא ברור מה גרם להתנתקות הדלת המטוס, שאותרה אי שם בשדה פתוח בפרברי ברלין, כך פרסמו רשויות התעופה בגרמניה.

שאר חברי הלהקה לא היו על המטוס

בונו טס לבירת גרמניה כדי להשתתף באירוע התרמה, יחד עם שר התעשייה הגרמני גרד מולר. בהמשך הוא צפוי להשתתף בטקס פרסי מוזיקה, בו אמורה להקתו, U2, לקבל פרס הוקרה מיוחד. שלושת חבריו ללהקה, "דה אדג'", אדם קלייטון ולארי מולן ג'וניור, לא היו על המטוס הפרטי, וצפויים היו להגיע לברלין בטיסה מאוחרת יותר.

חברי U2 כיכבו השבוע בטקס פרסי אמ.טי.וי אירופה, שנערך בגלזגו, סקוטלנד, ובסוף השבוע ימריאו לניו יורק לצילומי התוכנית של ג'יימי פאלון. הארבעה מקדמים בימים אלה את אלבומם החדש "Songs of Innocence", שהושק במפתיע, על ידי הכנסתו באופן אוטומטי וללא תמורה לחשבונות האייטיונז של כל המשתמשים הרשומים בעולם לשירות המוזיקה הפופולרי של "אפל". בעקבות תלונות רבות של משתמשים התנצלה הלהקה על המהלך ועל העומס שנוצר, כאשר האלבום ניתן להורדה חופשית למיליוני מעריצים. במהלך מסע יחסי הציבור לאלבם חשף בונו שהוא מרכיב כל העת משקפיים כיוון שהוא סובל מבעיית גלאוקומה בעיניו.