לפני ארבע שנים הושק שירות המוזיקה טיידל, שהוקם ומנוהל על ידי ג'יי זי. השירות, שמציע האזנה למאות מיליוני שירים באיכות גבוהה במיוחד, הוכרז באירוע מתוקשר, בו נכחו עשרות אמנים מובילים שהביעו תמיכה בטיידל, ביניהם מדונה, ריהאנה, ניקי מינאז', קניה ווסט וקלווין האריס. בניגוד לציפיות של רבים, השירות לא הצליח להתעלות על מתחרים כמו ספוטיפיי ואפל מיוזיק.

בניסיון לעודד את השימוש בו, מספר אמנים בחרו לשחרר את אלבומיהם החדשים בבלעדיות בטיידל למשך תקופה מסוימת. בין אותם אלבומים היו "The Life of Pablo" של קניה ווסט (חברו ושותפו של ג'יי זי) ו"Lemonade" של ביונסה (אשתו של ג'יי זי).

השבוע דיווחו רשויות נורווגיה שלפני מספר חודשים המדינה החלה לחקור את פעולותיו של השירות במשך השנים אחרי שמקורות פרסמו שהנהלת טיידל זייפה נתוני השמעות של מאזינים וגרמה לניפוח התמלוגים שהגיעו להנהלת השירות ולאמנים המשתתפים. לפי החוקרים, קניה ווסט וביונסה נהנו ממאות מיליוני האזנות מזויפות לשירים החדשים שהוציאו בבלעדיות בשרתי טיידל והרוויחו סכומי ענק על חשבון אמנים אחרים.

הנהלת השירות הכחישה את ההאשמות ומסרה: "הנהלת טיידל אינה חשודה בחקירה. אנחנו נמצאים בקשר עם רשויות נורווגיה. מההתחלה, החוקרים פרסמו מסמכים, אותם לא הסכימו לשתף איתנו, למרות בקשות חוזרות ונשנות. אותם חוקרים מעלים שוב ושוב טענות זהות שמבוססות על סמך מידע שאנו מאמינים שעשוי להיות מזויף. אין באפשרותנו להגיב עוד בשלב זה".