להקת הפאנק הרוסית פוסי ריוט משחררת היום (רביעי) שיר ראשון באנגלית בשם "I Can’t Breathe", שמוקדש לקורבנות האלימות המשטרתית וכולל את מילותיו האחרונות של תושב סטטן איילנד אריק גארנר, שמת ב-17 ביולי לאחר ששוטרים השכיבו אותו על האדמה באחיזת חנק. "חווינו את זה על העור שלנו, אנחנו יודעות איך מרגישה אלימות ברוטאלית של המשטרה, ואנחנו לא יכולות לשתוק בנושא", הסבירו בנות הריוט מאשה ונדיה. לשיר של בנות הפוסי ריוט מתלווה קליפ המציג שתי נשים שנקברות בעודן חיות, כשהן לבושות מדים.

"אלימות בלתי חוקית בשם המדינה לא הורגת רק את הקורבנות שלה, אלא גם את מי שנבחר לבצע אותה. שוטרים, חיילים וסוכנים הופכים לבני ערובה ונקברים עם אלו שהם הורגים". נסיכות הפאנק האמיצות בהחלט יודעות על מה הן מדברות. מלבד העובדה שבמרץ 2012 נעצרו שלוש חברות פוסי ריוט לאחר שהופיעו בקתדרלת ישוע המושיע והואשמו בחוליגניות, הן ספגו לא פעם אלימות משטרתית לאחר שערכו מיצגים פוליטיים מאולתרים.

"I Can’t Breathe" נכתב בניו יורק במהלך ההפגנות שפרצו לאחר שחבר המשובעים סרב להגיש כתב אישום נגד הקצין שהרג את גארנר. באשר לארץ הולדתן, הן אומרות "הרעיונות הקודמים שלנו לא עסקו במה שקורה באזור העימות באוקראינה, וזה בגלל שרוסיה קוברת את עצמה בחיים, מתאבדת מדי יום". 

פוסי ריוט (צילום: Ryan Pierse, GettyImages IL)
פוסי ריוט | צילום: Ryan Pierse, GettyImages IL