בילי אייליש הייתה אחת הזמרות הראשונות שהביעו את תמיכתן בגל ההפגנות שהגיע בעקבות מותו של הצעיר האפרו-אמריקאי ג'ורג' פלויד, ובימים האחרונים היא העלתה שורת פוסטים בהם הסבירה את עמדתה ותקפה את ההתנהלות של כוחות המשטרה.

בעקבות המחאות נשמעו קולות שונים בעולם המוזיקה הקוראים לשינוי בגופים בתעשייה, ביניהם האקדמיה למוזיקה שמעלה מדי שנה את טקס פרסי הגראמי. ישנם זמרים ויוצרים רבים טוענים שהאקדמיה מגדירה אמנים שחורים ישירות לז'אנרים של מוזיקה שחורה (היפ-הופ, ראפ, ארנ׳בי וכו׳) בלי התייחסות למוזיקה שהם עושים.

בראיון האחרון שלה, בילי התייחסה לטענות, ובין היתר היא סיפרה: "תמיד שנאתי קטגוריות. אל תשפטו אמן לפי המראה שלו או צורת הלבוש שלו. אם לא הייתי לבנה כנראה שהייתי נכנסת לראפ. הם משייכים אותך על סמך המראה שלך ומה שהם יודעים עלייך. אני חושבת שזה מוזר. העולם רוצה לשים אותך בקופסה, כך זה היה לאורך כל הקריירה שלי. אני פופ רק בגלל שאני נערה לבנה. איזה חלק במוזיקה שלי נשמע כמו פופ?".

"מהצד השני, יש אנשים שמטנפים עליי בגלל שאני לבנה״, אייליש המשיכה, "הם אומרים שזכיתי בגראמיז בגלל שאני לבנה. אני נוטה להסכים עם החשיבה הזאת, מבינה למה אנשים אומרים את זה. האמת היא שגם אם זה נכון, הם לא יכולים לבטל את העבודה הקשה שהביאה אותי למקום הזה".

בראיון אחר שקיימה לפני מספר חודשים סביב הניצחון הגדול שלה בטקס פרסי הגראמי האחרון, ממנו היא חזרה הביתה עם חמישה פסלונים, בילי סיפרה שלדעתה אמנים אחרים היו ראויים יותר לזכות ממנה. בין היתר היא ציינה את אריאנה גרנדה וליזו, שהתחרו מולה בקטגוריות כמו "אלבום השנה" ו"שיר השנה".