ביום שני בשעות הלילה דווח על מותו של מי שהיה בן הזוג הראשון של ג'ניפר לופז, דיוויד קרוז. האקס המיתולוגי של הזמרת הלך לעולמו לפני מספר ימים עקב סיבוכים ממחלת לב, ואת השבועות האחרונים הוא העביר במרכז רפואי בניו יורק, שם נקבע מותו בגיל 51.

דיוויד וג'יילו הכירו במהלך לימודיהם בבית הספר התיכון. הם החלו לנהל מערכת יחסים רומנטית בשנת 1984, אז לופז הייתה בת 15. הקשר נמשך כמעט עשור, וב-1994 השניים נפרדו באופן רשמי.

באותה תקופה הכוכבת הייתה מוכרת בעיקר בזכות תפקידים קטנים בקולנוע, ובמקביל שימשה כרקדנית קבועה בלהקה של ג'נט ג'קסון. כ-5 שנים לאחר מכן היא פרצה לתעשיית המוזיקה עם אלבום הבכורה המצליח שלה, "On the 6", שכולל להיטים כמו "Waiting for Tonight" ו-"If You Had My Love".

בשנת 2004 לופז נשאלה במהלך ראיון על הזוגיות הארוכה שניהלה עם דיוויד, וסיפרה: "הוא כנראה מכיר אותי טוב יותר מכל אחד אחר", ובהמשך היא ציינה שהוא היה "חבר אמיתי". נכון לרגע זה ג'ניפר טרם הגיבה למותו הפתאומי של בן זוגה לשעבר.

בראיון שקיימה מוקדם יותר השבוע, איסה, בת הזוג של דיוויד ב-18 השנים האחרונות, סיפרה על דיוויד: "הוא היה אדם אדיב ואוהב. מעולם לא היה תלוי באחרים ותמיד היה גלוי. הוא היה אב מסור וסייע לגדל גם את בנו החורג, שעכשיו משרת בצבא. דיוויד נהג לסיים את השיחות בינינו עם המשפט 'אני אוהב אותך'".