אליה דנה הוטון שהייתה מוכרת כאליה נסיכת הארנ'בי של תחילת המילניום, נהרגה בתאונת מטוס לפני 20 שנה בזמן שצילמה קליפ לשיר "Rock the Boat" באיי הבהאמה. עד היום יש כמה תעלומות שנשארו לא פתורות בכל הקשור למוות הטרגי שלה - וספר חדש שיוצא בהמשך החודש מנסה לפתור אותן, או לפחות חלק מהן.

מאז ההתרסקות משפחתה ומעריציה של הזמרת ממשיכים לחקור מדוע אליה עלתה על מטוס שמלא במטען עד למצב של משקל עודף, כשהיא ידועה כמישהי שסובלת מחרדת טיסה. בחקירה האחרונה בנושא שנערכה ב-2002 עלה שהטייס היה תחת השפעת אלכוהול וקוקאין - מה שעוד יותר מגביר את סימן השאלה סביב התעלומה: איך הצליחו לגרום לאליה לעלות למטוס.

לפי הספר החדש "Baby Girl: Better Known as Aaliyah" של העיתונאית קתי איאנדולי, הכוכבת סוממה עד לעילפון ונגררה למטוס הזעיר. במהלך הספר היא מביאה את עדותו של קינגסלי ראסל, תושב האיים שמשפחתו מנהלת עסק של מוניות ואירוח באזור. זמן קצר לאחר התרסקות המסוק של קובי בריאנט ראסל העלה סרטון ליוטיוב (שמאז כבר נמחק) ובו הוא מספר שהמוות של כוכב ה-NBA לשעבר הזכיר לו את אותה תקרית מחרידה.

לטענתו זה הזכיר לו את היום שבו צפה תחילה באליה מתווכחת עם אנשי הצוות שלה ולא מעוניינת לעלות למטוס ולאחר מכן נגררת לטיסה כשהיא ישנה ספק מעולפת בעקבות כדור תרופתי כלשהו שאחד מאנשי הצוות שלה נתן לה. "הם הוציאו אותה מהוואן והיא אפילו לא ידעה שהיא עולה על מטוס", מספר ראסל בספר. בהמשך הוא נזכר ברעש המחריד של התרסקות המטוס באדמה.

אליה נהרגה כאמור בהתרסקות המדוברת כשהיא רק בת 22, אבל עוד לפני מותה היא הספיקה להפוך לאחת מהכוכבות הבולטות של הניינטיז ותחילת שנות ה-2000. היא שחררה את האלבום הראשון שלה ב-1994 כשהייתה רק בת 15, אבל רק כשבע שנים לאחר מכן הגיעה ההצלחה האמיתית כששחררה את האלבום "אליה" - פרויקט שזיכה אותה בהכרה עולמית וכלל את הלהיט "Try Again".

בנוסף, ובאופן מצמרר שמקבל משמעות שונה לחלוטין היום, אר. קלי מי שמואשם במספר רב של עבירות מין והתעללות בקטינות, היה המנטור של אליה בצעירותה והוא זה שהפיק לה את האלבום Age Ain't Nothing but a Number. בהמשך השניים אף נישאו כשהיא רק בת 15 באמצעות תעודות זהות מזויפת, ולאחר שהנישואים ביניהם בוטלו, נסיכת הארנ'בי עברה לעבוד עם המפיק האגדי טימבלנד ומיסי אליוט בשנת 96', עד שהלכה לעולמה כאמור בעקבות תאונה טראגית באוגוסט 2001.