ביונסה מסיבת עיתונאים לפני הסופרבול (צילום: Christopher Polk, GettyImages IL)
הפעם בלי פלייבק. ביונסה שרה את ההמנון במסיבת העיתונאים | צילום: Christopher Polk, GettyImages IL

הכוכבת ביונסה קיימה הערב (חמישי) מסיבת עיתונאים מיוחדת לקראת הופעתה הצפויה במחצית משחק ה"סופרבול" שיתקיים ביום ראשון הקרוב בניו אורלינס. את האירוע פתחה ביונסה בבבקשה מהקהל לקום על רגליו, אז נתנה ביצוע שירה חי להמנון האמריקני "כוכבים ופסים".

אחרי שסיימה לשיר הודתה ביונסה בפני התקשורת ששרה עם פלייבק שהוקלט מראש בטקס ההשבעה של הנשיא אובמה שנערך בשבוע שעבר, ושלא ביצעה שם את ההמנון האמריקני ב"חי".

"לצערי לא היה מספיק זמן לערוך את החזרות שהייתי זקוקה להן", תירצה ביונסה את התקרית שטלטלה את אמריקה, והוסיפה: "אם יש דבר אחד שצריך לדעת לגבי, הוא שאני פרפקציוניסטית, אני עושה חזרות עד שהרגליים שלי מדממות. במקרה הזה לא היה לי זמן לקיים חזרות עם התזמורת, בגלל עיכובים, בגלל בעיות סאונד ובגלל מזג האוויר. לכן לא הרגשתי בנוח לשיר את ההמנון בביצוע חי".

בדברים אלה סותרת ביונסה את התמונה שפרסמו אנשיה כאשר התפוצצה הפרשה, ובה היא נראית בחדר החזרות עם נגני תזמורת חיל הנחתים שליוותה אותה בטקס ההשבעה של הנשיא. אז היא כן היתה איתם בחדר החזרות אבל לא היה להם זמן לעשות חזרה ביחד על שיר שנמשך בערך זקה וחצי? לא ברור.

ההודאה של ביונסה שלא שרה את ההמנון בביצוע חי מהווה את ההתייחסות הראשונה (ואולי גם האחרונה) שלה לתקרית הליפסינק המפורסמת, שעוררה סערה תקשורתית וציבורית באמריקה, סערה אשר נמשכה מעל לשבוע וכללה שמועות, הכחשות ודיווחים סותרים.

בהמשך מסיבת העיתונאים הבטיחה ביונסה שהיא תשיר ב"Live" גם במופע המחצית של הסופרבול - גמר ליגת הפוטבול המקצוענית של ארצות הברית (ה-NFL), שיתקיים כאמור ביום ראשון הקרוב בניו אורלינס, והוא באופן מסורתי משדר הטלוויזיה הנצפה ביותר באמריקה. נקווה שכך אכן יהיה.

>> סולאנג' נואלס, אחותה של ביונסה, מקסימה באלבום חדש