אין תמונה
בתפקיד כריסטינה: סינדי לאופר

כנראה שזמרים שטועים במילים של ההמנון הפכו לקטע כמעט שגרתי, מעין הוויי שנלווה לטקסים רשמיים, כמו כריסטינה אגילרה, שטעתה במילות ההמנון האמריקני בסופרבול, או ישי לוי שפישל במשחק של נבחרת ישראל בכדורגל. אבל יש לטעות בהמנון ויש לטעות בהמנון בטקס זיכרון במלאות עשור לאירועי וקורבנות ה-11 בספטמבר.

זה מה שקרה לסינדי לאופר. לאופר, זמרת אייטיז נחמדה בסך הכל, עם להיטי עבר כמו "בנות רק רוצות לעשות כיף". מעניין כמה כיף עשו הבנות כאשר לאופר פספסה במילות ההמנון האמריקני בטקס דקת הדומיה שנערך באליפות הטניס הפתוחה של ארה"ב לזכר חללי ה-11 בספטמבר.

פול סיימון מחליף את השיר

מי שכן כיבד את קורבנות ה-11.9 היה מיודענו פול סיימון, שהופיע בטקס הזיכרון המרכזי ב"גראונד זירו" במנהטן, ניו יורק, לזכר הקורבנות ובנוכחות אלפי מבני משפחותיהם, במלאות עשור שנים לפיגועי ה-11 בספטמבר.

סיימון, בן 70 בקרוב, ניו יורקי מבטן ומלידה, ביצע את השיר המפורסם "The Sound Of Silence".של הצמד "סיימון וגרפונקל", בו היה חבר. השיר כולל שורות כמו: “The vision that was planted in my brain still remains", ו-“The words of the prophets are written on the subway walls".

באמריקה אומרים שסיימון החליט להחליף ברגע האחרון את השיר, אחרי שמראש סוכם איתו שיבצע להיט מרגש אחר של "סיימון וגרפונקל" - את “Bridge Over Troubled Water”. כזכור, את השיר הזה כבר ביצע סיימון בטקס הזיכרון שנערך עשרה ימים אחרי האסון. כמו כן סיפר שאלבומו משנת 2006 "Surprize" הושפע מאירועי ה-11.9 ומהפלישה האמריקנית לעיראק.

ג'יימס טיילור סוגר עיניים

הזמר הותיק זוכה ה"גראמי" בן ה-63 ג'יימס טיילור הופיע גם הוא בטקס עם השיר “You Can Close Your Eyes". הצ'לן הקלאסי הבינלאומי יו יו מה ביצע את הסוויטה הראשונה לצ'לו של באך.

>> איך השפיע ה-11.9 על המוזיקה באמריקה