איימי ווינהאוס (צילום: Simone Joyner, GettyImages IL)
"נראה שבכל פעם שאני יוצאת מהבית עוצרים אותי על תקיפה". וויינהאוס | צילום: Simone Joyner, GettyImages IL

33 ימים בלבד אחרי ששבה לבריטניה מחופשה של חודשיים באי סנטה לוצ'יה בקריביים, עוזבת איימי וויינהאוס את הממלכה המאוחדת ושבה לגן העדן המבודד שלה, במטרה להקליט שירים לאלבומה השלישי. כזכור, אחרי שנציגי חברת התקליטים של וויינהאוס לא התלהבו מהשירים החדשים שכתבה, בטענה שהם אפלים מדי ולא מסחריים, השתכנע המפיק המוזיקלי מארק רונסון לאחד כוחות עם בת טיפוחיו המפורסמת ביותר ולסייע לה בעבודה על האלבום, מה שנתן אור ירוק ליציאת הפרויקט לדרך.

בחודש בו שהתה בבריטניה הספיקה הזמרת לעבור מביתה בשכונת קמדן הבוהמיינית בלב לונדון לאחוזה כפרית בפרברים, אליה היא אמורה לחזור בעוד כחודשיים להופעה שנקבעה לה בפסטיבל ג'אז ב-8 במאי. כמו כן הפתיעה וויינהאוס את מעריציה כשקבעה הופעה ב 31 במאי באולם "שפרד'ס בוש אמפייר" האינטימי יחסית (כ-2000 מקומות) בלונדון, בו היא מתכוננת לחשוף לראשונה כמה משיריה החדשים.

"אני בהחלט מעוניינת לנגן כמה שירים מהאלבום הבא ולגלות מה הקהל חושב", אמרה הזמרת בראיון קצר שהעניקה בשבוע שעבר. "כבר התחלתי להקליט סקיצות ובקרוב נתחיל לעבוד ברצינות. אני גם שלמה לחלוטין עם ההחלטה לקחת חופשה ארוכה בקריביים ולעבוד על האלבום רחוק מהבית. זה רק לטובה. כשאני בלונדון, נראה שבכל פעם שאני יוצאת מהבית עוצרים אותי על תקיפה".

בשבוע שעבר פורסם כי הראפר האמריקני ג'יי.זי הביע עניין לשתף פעולה עם איימי וויינהאוס בהקלטות אלבומה החדש, שיהיה השלישי שלה וממשיך דרכו של רב המכר הענק "Back to black". טרם התקבל אישור רשמי לשיתוף הפעולה בין השניים.