ניקי מינאז' באויר (צילום: Kevin Winter, GettyImages IL)
תחליף לריהאנה? ניקי מינאז' מרחפת בנאמבר של כריס בראון | צילום: Kevin Winter, GettyImages IL

ניקי מינאז' באויר (צילום: Mark Davis, GettyImages IL)
"ניקי מינאז' זה רעיון כביר!" | צילום: Mark Davis, GettyImages IL
טקס פרסי ה-BET, ערוץ הטלוויזיה השחור בארצות הברית, נערך הלילה בהיכל התיאטרון "נוקיה" בלוס אנג'לס לעיני עשרות אלפי אנשים באולם ומליוני צופים בבית. האירוע ריכז אליו את מיטב כוכבי הראפ, ההיפ הופ וה-אר אנד בי של התעשייה האמריקנית.

בגזרת ההופעות בלט כריס בראון, שאף פעם לא מאכזב על הבמה, עם להיטים כמו "Fine China" ו-"Don't Think They Know".

           

בחלק האחרון של הנאמבר שלו, בשיר "Love More", אירח בראון את ניקי מינאז' שריחפה מעל הקהל במתקן מיוחד, ונחתה בסמוך אליו.

אין ספק שהדמות של הנשיא פרס במערכון של "ארץ נהדרת" צדקה בגדול כאשר דרשה "הופעה של ניקי מינאז'!" במפגש עם ילדת הבת מצווש קשת ליבליך וגילה אלמגור.

ניקי מינאז' באויר (צילום: Mark Davis, GettyImages IL)
"הגברת היחידה שאני מוכן לראות באירוע הזה היא ניקי מינאז'!" | צילום: Mark Davis, GettyImages IL

כריס בראון וניקי מינאז' כיכבו גם ברשימת הזוכים של האירוע. בראון, עם המשפט וכל ההסתבכויות שלו, גרף בפעם הרביעית ברציפות את פרס "חביב המעריצים", כשהוא גובר על האקסית ריהאנה, מינאז' וביונסה נואלס.

ניקי מינאז' עצמה זכתה בפרס זמרת (ולמעשה ראפרית) ההיפ הופ הטובה ביותר. את הפרס הגברי בקטגוריה גרף קנדריק לאמאר, שזכה גם בפרס "האמן הצעיר של השנה".

ריהאנה ומיגל בפרסי ה-R&B לזמרת ולזמרת של השנה, מקלאמור וראיין לוריס זכו בפרס "הרכב השנה". אמילי סאנדיי הבריטית ואייס פרינס הניגרי בפרסים הבינלאומיים - שבאופן מסורתי מחולקים לאמן בריטני ולאמן אפריקני.

מעל כולם בלט כזוכה הזמר והראפר היהודי דרייק, שזכה ב"קליפ השנה" וב"בחירת הצופים" על הלהיט "Started From The Bottom".

בפרס הגוספל זכה צמד הזמרות "מארי מארי". תמר ברקסטון זכתה בפרס ה"Centric", כלומר פרס הסול או אר אנד בי בסגנון מסורתי. בפרס ל"מפעל חיים" זכה זמר האר אנד בי והסול הותיק צ'רלי ווילסון, סולן ה"גאפ באנד".

בפרס שיתוף הפעולה בין אמנים - פרס מרכזי בתעשיית המוזיקה השחורה, זכה הלהיט "Problems" של A$AP Rocky שאירח את דרייק, 2 Chainz וקנדריק לאמאר.

            

לצפיה בהופעות נוספות כנסו לאתר האירוע

עוד פרסים שחולקו: בתחום הקולנוע והטלוויזיה זכתה קרי וושינגטון בפרס השחקנית, ג'יימי פוקס בפרס השחקן והסרט "Think Like A Man". בתחום הספורט זכו המתעמלת האמנותית גבריאל (גבי) דאגלס, שגרפה גם את פרס "הכוכב הצעיר", ולה-ברון ג'יימס כוכב מיאמי היט בפרס ספורטאי השנה. דוויין ווייד, חברו של ג'יימס לקבוצה, זכה בפרס מיוחד על תרומה לקהילה.