למרות ההתייחסות לתנועת Time's Up ולקמפיין MeToo#, השנה טקס פרסי הגראמי היה שייך לגברים. ההופעות, המועמדויות והזכיות היו ברובן של גברים ובראש רשימת הזוכים עמדו ברונו מארס וקנדריק לאמאר, שקטפו כמעט את כל הפרסים החשובים. הביקורות על הטקס התחילו עוד לפני שהתקיים, אבל האמירה המקוממת של ניל פורטנו, נשיא הגראמי, הייתה מה שהצית את העניינים.

בראיון שהתקיים מאחורי הקלעים של האירוע הגדול, ניל הגיב לטענות הקשות שהופנו נגדו ואמר: "נשים שרוצות להיות מובילות בתעשייה, צריכות לעלות שלב". דבריו הופצו ברשת ועוררו את זעמן של כמה מהכוכבות הגדולות של עולם המוזיקה.


בין הפוסטים שהועלו כתגובה לאמירה המרגיזה היה זה של פינק, בו כתבה: "נשים עולות שלבים מאז ומתמיד. הן שלטו בתעשיית המוזיקה השנה ובכל שנה לפני כן". בין אלה ששיתפו את הפוסט הייתה גם קייטי פרי שתמכה בדבריה של פינק. שריל קרואו כתבה: "ממי נערות צעירות יכולות לקבל השראה כשרוב המועמדים הם גברים?". גם צ'ארלי XCX התייחסה לאמירה של נשיא הגראמי: "נשים עושות מוזיקה מדהימה כרגע. על מה לעזאזל האיש הזה מדבר?". טרם נפתח הטקס, אתרים דיווחו שלורד סירבה להצעה להופיע בגראמי כי לא קיבלה הופעת סולו. הביקורות הרבות גררו את התנצלותו של פורטנו, שטען שדבריו הוצאו מהקשרם.