אין תמונה
למרות התמונה הוא לא במוסד. נוי אלוש

"ביומיים האחרונים התראיינתי לאני כבר לא זוכר כמה תחנות רדיו, עיתונים ותחנות טלוויזיה מהארץ ומחו"ל, הבית שלי נראה כבר כמו אולפן טלוויזיה", אומר הבוקר נוי אלוש, שקליפ ה"זנגה זנגה" שלו, המבוסס על נאום המרפסת של שליט לוב מועמר קדאפי, ונחשף ב-mako כבר ביום חמישי, הפך להמנון האופוזיציה והמורדים בלוב וחצה כבר את 2 מליון הצפיות ביו טיוב.

"היתה עלי כתבה ב'ניו יורק טיימס', היתה כתבה ב-CNN, בטלוויזיה האיטלקית, באל-מונדו, זה פשוט טירוף שאני לא זוכר כמוהו. משמיעים את הטראק בתחנת רדיו בניו יורק", אומר אלוש, שידע כבר הצלחה בשוק המקומי עם הלהיט "רוצה בנות" כמחצית הצמד "חובבי ציון" ולאחרונה זכה להצלחה נוספת עם שורת מש-אפים, שהבולט מביניהם חיבר את "אפטר בסדינים" של מייז ומאור קוגן עם "מאבד את דתי" של R.E.M.

הכתבה ב CNN

"אומרים שאני סוכן מוסד"

הסיפור של אלוש מתגלגל בימים האחרונים לא רק לפתחה של התקשורת האירופית ואמריקנית, אלא גם הפך לדיון של ממש בקרב תושבים בעולם הערבי - לובים, מצרים, פלסטינים. "יש כאלה שמקללים אותי ואומרים שאני סוכן מוסד ושהערבים יזרקו אותנו לים", אומר אלוש.

"ומצד שני יש כאלה שמנהלים דיונים רציניים ואומרים 'אני מצרי ואתה ישראלי ושנינו אוהבים את השיר הזה, אז מה זה משנה שאתה יהודי, שנינו אוהבים מוזיקה. מבלי לנקוט בעמדה פוליטית אני יכול להגיד שהקטע הזה מקרב ערבים ששונאים את ישראל להכיר אולי צד אחר שלנו. מרבית הדיונים האלה מתנהלים בפייסבוק, או ביו טיוב המקורי של השיר, שהגיע ל מעל 1.7 מיליון צפיות, לא כולל ההעתקים שעשו לו, והטוקבקים שלו הפכו לזירת דיונים פוליטית".

-קיבלת הצעות עסקיות?
"הרינגטון של הקטע יצא בארץ אתמול. היום אני בפגישות כדי לסגור הפצה שלו לחו"ל דרך איי טיונז".

-קדאפי יתבע תמלוגים?
"אני מקווה שהוא יטבע בט' ואז בכלל תהיה היסטריה".

אין תמונה
הכתבה בניו יורק טיימס

>> הקליפ החדש של ליידי גאגא ל "Born This Way"