View this post on Instagram

A post shared by The Weeknd (@theweeknd)

לפני שבוע בדיוק נתן דה וויקנד את הופעת חייו במהלך מופע המחצית של הסופרבול, ביסס את מעמדו רשמית כאחד מכוכבי הפופ הגדולים בעולם, ולמרות השנה הכי גדולה בקריירה שלו - יש לנו תחושה שלא רבים מכירים את האיש מאחורי הדמות עם החליפה האדומה והתחבושות שהפכו כבר לסמל המסחרי שלו.

לכן, החלטנו לעשות קצת סדר בחייו של האמן הכי מצליח ומסקרן היום בתעשיית המוזיקה העולמית, ואם תמיד שאלתם את עצמכם מה פירוש שמו, מאיפה הוא מגיע, ולמה ראיונות הם לא בדיוק הצד החזק שלו - הנה כל התשובות לשאלות הכי בוערות.

 1. הוא נולד עם השם אייבל טספי לפני 31 שנה, ואת שם הבמה The Weeknd, שכתוב כמובן עם שגיאת כתיב אחת קטנה, בחר לעצמו אחרי שבתעשיית המוזיקה כבר פעלה להקה בעלת אותו שם. אז מה עושים כדי לא לוותר הרצון לקרוא לעצמך "סוף השבוע"? ובכן, מורידים אות אחת (E) ומקווים שזה יעשה את העבודה. 
 2. הוריו נולדו באתיופיה, היגרו לטורונטו שבקנדה ומעולם לא התחתנו. הם נפרדו כמה שנים אחרי שנולד, ואייבל ואמו עברו להתגורר יחד בדירה פצפונת יחד עם סבתו. אגב, אם תהיתם, הוא למד לדבר אמהרית עוד לפני שלמד אנגלית, ועד היום הוא שולט היטב בשפה. דואט עם אסתר רדא? לא היינו מתנגדים.
 3. אמו, שהייתה עסוקה למדי בפרנסת הבית ובשלוש העבודות שלה, מעולם לא ניהלה קשר זוגי נוסף, ולצערו של דה וויקנד הוא נשאר ילד יחיד. בראיון שהעניק בעבר הודה טספי שתמיד הרגיש די בודד בילדות, ועד היום הוא מקווה שיצוץ לו איזה אח שאותו לא הכיר מעולם. 
 4. כיאה לכוכב במעמדו, הוא ניהל קשר זוגי די ארוך עם נשים מפורסמות מאוד כמו סלינה גומז ובלה חדיד. על האחרונה הוא סיפר שהזוגיות שנמשכה און ואוף במשך תקופה ארוכה התחילה בכלל כקשר מקצועי. "הצעתי לה לככב על הקאבר של האלבום Beauty Behind the Madness, היא סירבה אז הצעתי לה להיפגש פנים מול פנים, ומהר מאוד זה הפך לקשר רומנטי". 
  דה וויקנד בסופרבול (צילום: GettyImages-Kevin Mazur)
  דה וויקנד בסופרבול | צילום: GettyImages-Kevin Mazur
 5. הוא עזב את הבית בגיל די צעיר, עוד כשהיה בתיכון, ושכר עם כמה חברים דירת חדר קטנטנה. לדבריו, באותה תקופה הוא וחבריו היו גונבים מוצרי מזון מהסופר הסמוך, ואת הכסף שהיו משיגים בדרכים לא דרכים, נהגו לבזבז על סמים שונים; מקוקאין דרך קטמין ועד ל-MDMA. "לא היו לנו חוקים, חיינו כמו שרצינו", סיפר בעבר על התקופה הפרועה ההיא. 
 6. מעבר לשימוש תדיר בסמים, דה וויקנד הודה בעבר שגם בילה כמה לילות במעצר, ולטענתו אותם ימים מאחורי סורג ובריח היו אלה ששינו את חייו: "בגילאים האלה בדרך כלל זוכים להזדמנות נוספת לאחר שמקבלים 'מכה בכף היד' - ואז או שאתה לוקח את החוויה הזו ואומר 'זו הפעם האחרונה' - או שאתה לא ואז הכל ממשיך להסתבך".
 7. הסיבה שהוא "לא כל כך מפורסם", נטועה בכך שהוא בעצמו לא רוצה להפוך לסלב, ובעבר סיפר שהוא פועל לפי תוכנית מדויקת, ובכל פעם הוא משחרר עוד קצת פיסות מידע על עצמו באמצעות ראיונות שונים. עד כמה הוא נשאר צמוד לאותה אסטרטגיה? ובכן, בתחילת הקריירה הוא סירב לחלוטין להתראיין - מה שיצר סביבו את ההילה המסתורית שמלווה אותו עד היום.

 8. למרות זאת, דה וויקנד הודה כבר כמה פעמים בעבר שהוא לא חושב שיש לו יותר מדי דברים מעניינים להגיד, ולמעשה ראיונות זה משהו שמלחיץ אותו במיוחד: "אני חושב שאני אקיא אם איאלץ להתראיין בשידור חי לטלוויזיה".
 9. לפני הפריצה הגדולה שלו הוא כתב שירים לזמרים כמו ביונסה ודרייק, ולא מזמן הוא חשף שוויתר על שלושה שירים שכבר היו שלו בשביל האלבום האיקוני של דרייק Take Care.
 10. למרות שלא מעט דובר השנה על ההתעלמות ממנו מצד אנשי הגראמי בטקס שצפוי להתקיים בהמשך השנה,  הוא זכה בעבר בשלושה פרסי גראמי, ורק ב-2020 חזר הביתה עם הפסלון על הקליפ הטוב ביותר ואלבום הארנ'בי של השנה, אותם קיבל מאותם אנשים שהפעם כאמור בחרו להתעלם ממנו לחלוטין.