אין תמונה
"לא בהכרח מייצגים את ממשלת ישראל". אלון אמיר ומורן מזור במסיבת עיתונאים באירוויזיון

"אנחנו ישראלים, ואנחנו מייצגים את ישראל, אבל אנחנו לא בהכרח מייצגים את הממשלה הישראלית, וצריך לעשות את ההפרדה בין שני הדברים".

את הדברים אמר דובר המשלחת הישראלית לאירוויזיון 2013, איש יחסי הציבור אלון אמיר, במסיבת עיתונאים רשמית שקיימה היום (שבת) המשלחת במאלמו, שבדיה, לקראת חצי גמר האירוויזיון שיערך ביום חמישי, ובו תייצג מורן מזור את ישראל עם השיר "רק בשבילו".

אמיר ענה לשאלה שהופנתה אליו מעיתונאי, ששאל על הפגנה שעומדת להתקיים בקרוב נגד ישראל בעיר השבדית מאלמו, שמארחת השנה את תחרות האירוויזיון. מדובר בהפגנה בה ימחו נגד השתתפות ישראל באירוויזיון וצפויים להשתתף בה חברים ממועצת העיר מאלמו - נציגים של המפלגה ששולטת בעיר, בה חיים מוסלמים רבים (שבעבר כבר הפגינו נגד נבחרת ישראל בכדורסל שהשתתפה בטורניר שנערך שם).

צפו בדבריו של דובר המשלחת, ב: 13:04

כשמורן מזור הנציגה הישראלית לאירוויזיון יושבת לצידו, ענה דובר המשלחת אלון אמיר: "שוודיה, כמו ישראל, היא מדינה דמוקרטית וזכותו של כל אדם להצביע ולהפגין, זו הבחירה שלהם. לדעתי האישית, אני לא מתחבר לוייב שלהם, כי, כן, אנחנו ישראלים, ואנחנו מייצגים את ישראל, אבל אנחנו לא בהכרח מייצגים את הממשלה הישראלית, וצריך לעשות את ההפרדה בין שני הדברים".

אמיר המשיך והוסיף: "הייתי רוצה שהם ייפגשו איתנו ויכירו אותנו, כי אנחנו בני אדם. אני לא חושב שזה יעזור להם כי אנחנו משתתפים בתחרות וישראל תמשיך להשתתף בתחרות האירוויזיון".

עוד אמר: "אם הם רוצים לעזור לאחים ולאחיות שלהם (כלומר לפלסטינים) וגם לנו, הם צריכים לחשוב על דברים אחרים, על דרכים אחרות להביע את מחאתם, כי לדעתי למחות כאן זה לא יעזור להם בשום דבר. אנחנו קודם כל בני אדם וררק אחרי זה ישראלים". דבריו של דובר המשלחת זכו למחיאות כפיים מנוכחים במסיבת העיתונאים.

>> מורן מזור באירוויזיון: הקליפ, החזרה השנייה, ראיון מיוחד, בית הכנסת וקבלת שבת

>> הצביעו למצעד להיטי ישראל באירוויזיון