פרינס

אם היו לכם כמה מזומנים מיותרים בכיס וחלמתם לשים את ידכם על הגיטרה הצהובה האיקונית של פרינס, לא נעים לנו להיות אלו שמבשרים לכם את זה אבל מאוחר מדי: הגיטרה המפורסמת נמכרה במכירה פומבית בבוורלי הילס לאספן פריטים מוזיקליים ששילם 137,500 דולר. גם ככה לא היה לכם סכום כזה, תודו. לכלי הנגינה הזה מקום של כבוד בדפי ההיסטוריה המוזיקלית, אחרי שהופיע בקליפים רבים של פרינס בסוף שנות השמונים ותחילת שנות השישים. היא הייתה הגיטרה שבה פרינס השתמש הכי הרבה גם בהופעות ובהקלטות.

דיוויד בואי

באותה מכירה פומבית ממש, קווצת שיער של דיוויד בואי נמכרה עבור 13,700 פאונד. לחתיכת שיער, אתם מבינים? השיער היה בבעלותה של אישה בשם וונדי פרייק, שגזרה חתיכה קטנה משיערו של אגדת הרוק ב-1983 כדי להשתמש בה עבור בובת שעווה בדמותו שיצרה למוזיאון מאדאם טוסו בלונדון. היא שמרה את קווצת השיער הזו ממוסגרת במשך 33 שנים, לפני שהעבירה אותה למכירה פומבית. ומה אנחנו למדים מכל הסיפור? אם יש מישהו בחייכם שאתם חושבים שיש לו פוטנציאל להתפרסם, גזרו לי קצת שיע רושמרו היטב. אולי יבוא יום ותעשו מזה כסף.

וויטני יוסטון

משפחתה של הזמרת המנוחה הציעה את פרס האמי בו זכתה ב-1986 על הביצוע שלה ל-"Saving All My Love for You" למכירה פומבית. האקדמיה האמריקאית לטלוויזיה, שמעניקה את הפרס, דרשה והצליחה לבטל את המכירה משום שלטענתם הפרס שייך לארגון. לפיהם, מבחינה טכנית האמי מגיע בהלוואה למי שזכה בו, ואי אפשר למכור אותו לאחר מותו של האמן. האמי יכול להישאר בחזקתם של היורשים של יוסטון, אבל אם הוא לא רוצים בו, הפרס מוכרח לחזור לאקדמיה שיאחסנו אותו.

"נלחמנו, אבל אנחנו מכבדים את החלטת בית המשפט", אמר דובר בית המכירות הפומביות. "כפי שאנו מצווים, הפרס יוסר מהמכירה הפומבית ויחזור למשפחת יוסטון". עם זאת, במכירה נמכרו פריטים ופרסים רבים אחרים של הזמרת, שנמכרו בסך הכל ביותר מחצי מיליון דולר. מה היה שם? בין היתר, נעלי נייק איר שיוסטון קיבלה במתנה ממייקל ג'קסון נמכרו ב-20 אלף דולר. מעיל פרווה של דולצ'ה וגבאנה שהיא לבשה על הבמה נמכר עבור 16,250 דולר.