סטיבן גייטלי, בויזון (צילום: Gareth Cattermole, GettyImages IL)
סטיבן גייטלי | צילום: Gareth Cattermole, GettyImages IL

כוכב להקת הבנים בויזון האירית סטיבן גייטלי מת אתמול (שבת) במפתיע במיורקה שבספרד, בגיל 33. גייטלי, כך מפרסמת העיתונות הבריטית, שהה בחופשה במיורקה לצורך כתיבת ספרו, יחד עם בן זוגו אנדי קאוולס.

סיבת המוות הרשמית טרם פורסמה. עלפי הדיווחים גייטלי יצא לשתות, שב למגוריו, הלך לישון ולאחר מכן נמצא מת.

שאר ארבעת חברי "בויזון", שבשלוש השנים האחרונות עשו קאמבק בבריטניה, נמצאים כרגע בדרכם לאי הספרדי. רונאן קיטינג, כוכב הלהקה, אמר "אנחנו בהלם מוחלט". "הוא היה אדם נפלא, אני בשוק", אמר מנהל הלהקה לואיס וולש. "רק ביום שני האחרון הייתי עמו בטקס פרסים. אנחנו עוד לא ממש יודעים מה קרה. נתכנס זה סביב זה השבוע".

קריירה של כוכב

סטיבן גייטלי היה אחד משני כוכבי "בויזון" לצד רונאן קיטינג, ויחד איתו אחד משני כותבי השירים שלה. הוא  התפרסם במסגרת הלהקה עם הקמתה בשנת 1993 והוצאת שלושה אלבומים שהגיעו למקומות הראשונים במצעדי המכירות בבריטניה.

"בויזון" הצליחה מאוד בעולם הפופ, לצד להקות בנים אחרות שכוכבן דרך בשנות ה-90': טייק ד'את (של רובי וויליאמס) וווייסטלייף בבריטניה, ואן סינק והבקסטריט בויז באמריקה.

אחר כך הוציאו "בויזון" אלבום גרסאות נדירות ואוסף והתפרקו בשנת 2000 בעקבות שאיפותיהם של קיטינג וגייטלי לפרוץ בקריירות סולו. האיחוד של "בויזון" בשנים 2007 ו-2008 הצליח כאמור מאוד בממלכה המאוחדת.

בחודש אפריל האחרון פורסם כי חבר הלהקה קית' דאפי התמוטט כשיצא לרוץ את מרתון לונדון יחד עם כוכב הלהקה רונאן קיטינג, מה שהעמיד בספק את הופעות האיחוד של "בויזון" בתקופה שלאחר מכן.

סמל ליציאה מהארון

סטיבן גייטלי הפך בעשור האחרון לסמל חיובי של יציאה מתוקשרת מהארון, אחרי שב-1999 חשף את נטיותיו המיניות בכתבה בעיתון ה"סאן", בזמן שלהקתו הגיעה לשיא תהילתה. בכך תרם גייטלי תרומה נכבדת לשינויים שחלו בדעת הקהל בבריטניה בנוגע ליציאה מהארון בתקופה זו.

גייטלי הוציא בשנת 2000 אלבום סולו אחד בשם  "New Beginning". כמו כן שיחק בהצגות תאטרון ב"ווסט אנד" בלונדון והופיע בכמה תוכניות טלוויזיה. כחובב כדורגל מושבע ואירי גאה אף שימש ב-2007 כפרשן באחד ממשחקיה של נבחרת אירלנד.