הלילה (בין ראשון לשני) תעלה בילי אייליש על במת טקס פרסי הגראמי ותקווה לקחת לפחות פסלון אחד, אחרי שגילתה לא מזמן שהיא מועמדת בכל ארבע הקטגוריות המרכזיות לשנת 2020: הקלטת השנה, שיר השנה, אלבום השנה ותגלית השנה.

ההישג הזה של אייליש הוא באמת יוצא דופן, ולמעשה הצעירה האמריקאית בת ה-17 רשמה שיא חדש בטקס הנחשב אחרי שהפכה לאמנית הצעירה ביותר אי פעם שקיבלה מועמדויות בכל ארבע הקטגוריות המדוברות.

בראיון מיוחד שהעניקה לאחרונה למנחה גייל קינג בתכנית הבוקר של רשת CBS לקראת הטקס, חשפה אייליש כי לצד ההצלחה יוצאת הדופן לה זכתה בשנתיים האחרונות (בעיקר אחרי פריצתה בשנת 2019), לא הכל תמיד נצץ בממלכה של הכוכבת הצעירה, ולמעשה שנה לפני כן, ב-2018, היא שקלה ברצינות לסיים את חייה.

"הייתי כל כך עצובה ומדוכאת באותה שנה", סיפרה אייליש לקינג בתכנית המיוחדת שהוקדשה לגראמי. "הייתי פשוט חסרת שמחת חיים. לא יכולתי לצעוד ברחוב מבלי שיזהו אותי וייגשו אליי".

בהמשך חשפה אייליש כי לא מעט מחבריה, שלא הצליחו "להתמודד" עם הסטטוס החדש בחייה והפיכתה לכוכבת בינלאומית, החלו להתרחק ממנה, והיא חשה מבודדת ובודדה: "נפלתי לדיכאון קליני", סיפרה הכוכבת הצעירה. "אני לא רוצה להיות אפלה במיוחד, אבל באמת שלא חשבתי שאגיע לגיל 17".

"חשבת לעשות לעצמך משהו? חשבת לפגוע בעצמך?", שאלה קינג, ואייליש לא הססה וחשפה: "כן, האמת שכן. הייתה פעם אחת כזאת, כשהייתי בברלין, לבדי בחדר בית המלון, וזכרתי שיש שם חלון שמשך את תשומת ליבי. אני זוכרת שעמדתי לידו ופשוט בכיתי בלי הפסקה כי חשבתי על הדרך שבה אני הולכת למות, על כך שבאמת התכוונתי לעשות את זה".

אחרי הווידוי יוצא הדופן, ניסתה קינג לברר מה שגרם לאייליש לחזור בה ולא לפגוע בעצמה: "הסיבה היחידה שלא עשיתי כלום היא אמא שלי", סיפרה הזמרת הצעירה. "אמא שלי, מגי, נוסעת איתי לא מעט ומלווה אותי כמעט לכל מקום, ועם הזמן היא למדה להגיד לא בשמי לכל מיני דברים שדרשו ממני".

את הראיון חתמה המנחה כשאמרה לאייליש ש"הנה, הגעת לגיל 17 ועם הרבה הצלחה", ואייליש השיבה: "כן, זה קרה עם הרבה סבלנות, טיפול צמוד ותמיכה מהמשפחה. הצלחתי למשוך את עצמי מהקצה והגעתי לגיל 17, וממש לאחרונה גם חגגתי את יום הולדתי ה-18", סיכמה אייליש בחיוך ובציפייה לקראת הטקס הלילה.