מאז שפורסמו הדיווחים על כך שקניה ווסט וקים קרדשיאן מתגרשים, עולם הבידור מסרב להירגע, וזה כולל גם כמובן את השמועה *הלא נכונה* על רומן של קניה עם גורו הביוטי ג'פרי סטאר. עכשיו מתברר שקניה מתכוון לשחרר אלבום שלם שיעסוק בפרידה המדוברת.

המוזיקאי המוכשר היה אמור לשחרר את Donda, אלבומו העשירי, בסוף חודש יולי האחרון, אך קניה התנהג כמו קניה של השנים האחרונות - ופרויקט הגוספל (השני במספר אחרי Jesus Is King) שהיה אמור להיות מוקדש לאמו לא יצא. עכשיו כנראה הסיבה האמיתית מתגלה.

גורם בתעשיית המוזיקה סיפר לאחרונה לסאן (האמריקאי) שקניה כותב מחדש את האלבום, והוא יעסוק במצב שלו ושל קים. "האלבום החדש של קניה יהיה על הפרידה והתפוררות מערכת היחסים שלו ושל קים", סיפר המקור למגזין סאן. "הוא כבר כותב במשך חודשים, והיא ביקשה ממנו לא לזלזל במשפחה - אבל קניה מתכנן לחשוף את הצד שלו בסיפור דרך האמנות שלו".

עוד טוען אותו מקורב שקניה לא ידבר על הנושא פומבית, אבל הצהיר ש"האלבום הבא יכלול מילים רבות על מה שהוא עבר בשנה האחרונה". מעריציו האדוקים של קניה קיבלו את הבשורה על הפרידה ותהו בקול רם וברשתות החברתיות האם הוא יצליח ליצור מוזיקה חדשה בקרוב - קיבלו את תשובתם. 

אגב, כדי לקבל מעט מושג על האלבום הבא, כדאי לחזור לשורה הזכורה ביותר של קניה על קים מהשנים האחרונות שהייתה ב-Ye, אלבומו מ-2018, אז הוא שר: "אמרתי לה שהיא יכולה לעזוב אותי, אבל היא לא תעזוב. זה מה שהם מתכוונים כשהם אומרים לטוב ולרע, אה?".

כידוע, קניה הוא אמן שתמיד מכניס את חייו לתוך היצירות שלו, ולמעשה כך נוצרו האלבומים הפופולריים ביותר שלו: 808s & Heartbreak שהגיע לאחר מותה המפתיע של אמו וביטול האירוסים עם בת זוגו ב-2008. בתחילה, האלבום התקבל בצורה רעה על ידי המבקרים, אך היום מסתכלים עליו כאל אחת מהיצירות שעיצבו מחדש את המוזיקה שאנחנו שומעים היום.

גם My Beautiful Dark Twisted Fantasy, אלבומו משנת 2010, שהגיע לאחר שערוריית טיילור סוויפט וטקס ה-VMA ב-2009, קיבל ישר ציון 10 עגול מהמבקרים והוגדר על ידם כיצירת אמנות מושלמת. אגב, בשביל להתנתק ולברוח מהרעש התקשורתי שגררה התקרית בטקס, קניה שכר אולפן הקלטות בהוואי, אליו הטיס את כל מי שלקח חלק בפרויקט.

בהתחשב במצבו בשנה האחרונה, קשה לדעת אם קניה יצליח לכנס את עצמו לסשן הקלטות קוהרנטי שיוליד אלבום, אבל מצד שני, יכול להיות שזה כל מה שהוא היה צריך בשביל לנחות על הקרקע ולהתאפס. אנחנו בכל מקרה נעקוב באדיקות אחר התפתחויות.